Targi Co Jest Grane 24 już od piątku


2017.11.07

opublikował:

Targi Co Jest Grane 24 już od piątku

foto: mat. pras.

Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 to trzydniowe, największe i najważniejsze w Polsce spotkanie branży muzycznej, odbywające co roku w listopadzie, w Warszawie. To koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i konferencje. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-12 listopada. Targi to jedno wielkie miejsce spotkań – fanów z artystami, muzyków z wydawcami, nauczycieli z uczniami, twórców z odbiorcami, Polaków z zagranicznymi gośćmi, branży z ekspertami, czyli każdego, kto lubi muzykę, kto z nią obcuje, kogo porusza szeroko pojęty muzyczny świat.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie imprezy, poniżej natomiast rozpiska koncertów.

Piątek – hio-hop i nie tylko – L.U.C., Eldo, GrubSon, P.A.F.F. i goście – Bosski, Anatom, Lanberry, Duże Pe, Dogas&Grgml, gość specjalny: Izabela Trojanowska zagrają na Targach Muzycznych Co Jest Grane 24.

10 listopada na scenie Teatru Studio zabrzmią międzypokoleniowy projekt L.U.C.-a „Reflekcje” łączący hip-hop, poezję, elektronikę i muzykę klubową, za inspirowany piosenkami Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak, Krystyny Prońko i Magdy Umer, klasyczny, wciąż aktualny rap Eldo oraz nowe kompozycje Grubsona, artysty, który w ognisty sposób połączył hip-hop z dancehallem. P.A.F.F. zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty, a wśród zaproszonym przez niego gości zobaczymy podczas koncertu takich artystów jak Bosski czy Izabela Trojanowska.

Piątek, 10 listopada, godz. 19.00, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, Plac Defilad 1.

Sobotnie koncerty targowe w Teatrze Studio będą gratką dla fanów gitarowych brzmień i nie tylko.  Zagrają zespoły, których twórczość warto poznać ze względu na ich najnowsze dokonania, jak i całokształt twórczości. Na deskach Teatru Studio będzie można sprawdzić jak koncertowo sprawdza się jedna z najlepiej przyjętych przez polską prasę muzyczną płyt, autorstw łódzkiego zespołu L.Stadt , obecnie proponujących bardziej stonowaną twórczość, niż w poprzednich latach. Nie zabraknie mocnych gitar za sprawą Lion Shepherd, którzy w tym roku wydali swój drugi album.

Dla fanów połączenia gitar i elektroniki zagrają debiutanci, którzy nową falę mają w małym palcu, mroczniejsi ale i zaskakujący Decadent Fun Club. Rock’n’rollowego ognia dodadzą młodzi The Fruitcakes, o których jest coraz głośniej w mediach i nie tylko, a na zakończenie wisienką na torcie będzie Piotr Zioła. Ma na koncie tylko jedną płytę, wydaną w ubiegłym roku „Revolving Door”, a już jest jednym z najbardziej uznanych wokalistów młodszego pokolenia. I choć jego muzyka to połączenie rocka, bluesa i soulu, Piotr nie stroni również od elektroniki. A jak tym razem zabrzmi na żywo? Przekonamy się już wkrótce podczas koncertu na Targach.

Punk Freud – potężna dawka punkowej energii. W sobotę 11 listopada w Teatrze studio zagra zespół Pink Freud ze swoimi gośćmi – wyjadaczami polskiej sceny muzycznej w punkowej odsłonie: Tomkiem Lipińskim, Robertem Brylewskim, Robertem Materą i Alkiem Koreckim.

Dziesięć lat temu ukazała się rewolucyjna i rewelacyjna płyta „Punk Freud”, na której Wojciech Mazolewski ze swoim zespołem Pink Freud w zupełnie niezwykły sposób połączył punk i jazz. Dziś przypomina, jak powstawał ten materiał. Ma to być nie tylko przypomnienie muzyki z albumu, ale także hołd dla polskiego punka.

Kobieco w Grizzly – Natalia Nykiel, Bovska, Pola Rise i Last Blush zagrają elektroniczny i bardzo kobiecy koncert na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24!.

Gwiazdą sobotniego koncertu w warszawskim Grizzly Barze będzie Natalia Nykiel, która będzie promować na żywo swój nowy krążek „Discordia”. Za produkcję albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Fox i Natalia. Artystka jest także w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. Do współpracy zaprosiła także takich artystów jak Maria Peszek, Julia Marcell, Dawid Podsiadło, Bunio czy Kamil Durski.

Sobotni koncert to gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Usłyszymy zespoły zarówno nowe jak i takie, które od kilku lat z powodzeniem rozwijają swoją muzyczną działalność. W Grizzly Barze sprawdzimy, jak na scenie sprawdza się Bovska, która za singiel „Kaktus” otrzymała Złotą Płytę, a w marcu tego roku wydała swój drugi autorski album „Pysk”. Zagrają debiutanci z Last Blush, których repertuar obejmuje zarówno masywne utwory, pełne agresywnych syntezatorów, jak również bardziej spokojne nastrojowe kompozycje nawiązujące do dream-pop. Na scenie pojawi się także Pola Rise, autorka tekstów i kompozytorka, debiutując w 2015 roku wydawnictwem “The Power of Coincidence” zacierając granice między electropopem, a muzyką alternatywną.

Leniwa niedziela w Grizzly Barze – zagrają artyści, którzy zachwycają oryginalnością, brzmieniem i szczerością. Będą to Natalia Przybysz i Raphael Rogiński, Wacław Zimpel i debiutująca Kasia Lins.

Natalia Przybysz i Raphael Rogiński to duet, który wspólnie wydał płytę „Woman Blue”. Teksty na płycie zaczerpnięte zostały z tradycji, a opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Instrumentarium zespołu jest obfite w różnorodne instrumenty – usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

Wacław Zimpel, laureat Paszportów Polityki, autor muzyki do filmu Piotra Domalewskiego “Cicha Noc” nagrodzonego Złotymi Lwami 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017. Polski klarnecista i kompozytor, współpracował m.in. z Mikołajem Trzaską, Marcinem Maseckim czy Kubą Ziółkiem. Znany jest również z takich projektów jak Icha czy LAM.

Kasia Lins, jedyna debiutanka w tym składzie, to wokalistka, pianistka i autorka tekstów. Wykonuje muzykę autorską, którą najtrafniej określi można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami folku, rocka i soulu. To co charakteryzuje muzykę Kasi, to z pewnością przestrzenne gitary, porywające harmonie wokalne i emocjonalne teksty dopełnione oryginalnymi instrumentami takimi jak Oud czy urokliwy Wurlitzer. Producentami płyty są Marcin Bors i Michał Lange.

Keyon – jazz na targach – Keyon Harrold & Sylwek Ostrowski oraz Bibobit wystąpią na niedzielnym koncercie podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24.

Keyon Harrold to zdobywca nagrody Grammy, uznany za „przyszłość trąbki” przez Wynona Marsalisa. Jego najnowsza płyta „The Mugician” analizuje niepokojące czasy, łącząc wnikliwe teksty z sugestywnymi, często złośliwymi muzycznymi aranżacjami. Trudno jest poddać tę płytę kategoryzacji – muzyczna konstrukcja opiera się na elementach jazzowych, klasycznych, rockowych, bluesowych i hip-hopowych, co dało jej wyjątkowy nowoczesny i niewątpliwie amerykański styl. Koncert jest zorganizowany wspólnie ze Szczecin Jazz Festivalem.

A przed Keyonem Harroldem zagra polski zespół – Bibobit. Gdyby powiedzieć, że Bibobit gra jazz z hip-hopem i elektroniką to byłoby to zdecydowanie za mało. To miks muzyki od The Herbaliser przez Roberta Glaspera po The Roots i Jazzamataz z polskimi tekstami i śpiewająco rapującym artystą na czele. Artyści właśnie skończyli pracę na swoim pierwszym albumem „Podróżnik”.

Niedziela, 12 listopada Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, Plac Defilad 1.

W niedzielę, także w Teatrze Studio, odbędzie się występ artystów związanych z „Jazz Forum”. Ukazujący się bez przerwy od 50 lat miesięcznik jest najdłużej istniejącym, najbardziej prestiżowym i opiniotwórczym pismem jazzowym w Polsce. Podczas koncertu wystąpią: Dorota Miśkiewicz, Bartosz Dworak Quartet, Kuba Więcek Trio, Gawęda/Pezda Duo i Piotr Orzechowski Pianohooligan.

 

Polecane

Share This