Tatiana Okupnik wybiera Wyspy


2011.02.02

opublikował:

Tatiana Okupnik wybiera Wyspy

Nikt nie ma wątpliwości, że w ostatnich kilkunastu miesiącach było o Tatianie Okupnik dość cicho. Debiutanckie solo piosenkarki – „On My Own” z kwietnia 2007 roku – śmiało można nazwać komercyjną i artystyczną klapą. Nie pomogła produkcja Lenny`ego White`a (mającego na koncie współpracę z m.in. Milesem Davisem, Chaką Khan oraz Chickiem Coreą), nie pomogły angielskie teksty – album, mający ewidentne ambicje na zawojowanie zachodniego rynku, poległ już na własnym podwórku.

Jak Okupnik zareagowała na muzyczne niepowodzenia? To zaskakujące, ale… wokalistka najwyraźniej zignorowała płynące z branży ostrzeżenia i z jeszcze większym zacięciem zaangażowała się w podbój zachodniego przemysłu fonograficznego.

Świadczą o tym najnowsze doniesienia, z których wynika, że była gwiazda Blue Cafe przeprowadziła się w ubiegłym roku do Wielkiej Brytanii i tam nawiązała współpracę z Timem Huttonem. Efektem tego jest druga solowa płyta Okupnik, „Spider Web”, która trafi do sprzedaży 1 maja 2011 roku. Wydawnictwo będzie można jedynie zdobyć w formacie cyfrowym, za pośrednictwem sklepu iTunes.

Nim jednak dojdzie do premiery całego krążka, artystka opublikuje singiel – tytułową piosenkę. Oficjalnie będzie ona dostępna od 11 kwietnia, ale wydaje się, że fani będą mogli się z nią zapoznać nieco wcześniej – 27 lutego Tatiana nakręci w Londynie wraz z uznanym reżyserem Stephenem Lallym klip (w którym, nota bene, ma znaleźć się największa w Wielkiej Brytanii pajęcza sieć zdobiona diamentami), a kilka dni później, 9 marca, wykona utwór na antenie stacji BBC.


Ponadto na oficjalnej stronie Tatiany można już posłuchać fragmentów singla.

Koncert na antenie BBC nie będzie jedynym, jaki Okupnik ma zamiar zagrać w najbliższym czasie na Wyspach. Jak można wyczytać na jej stronie, w marcu poznamy daty koncertów w Leeds, Manchesterze i Glasgow.


Wszystkie fotografie pochodzą z oficjalnej strony artystki – http://www.tatianaofficial.com

Polecane

Share This