Tau wraca do starej ksywki?


2018.11.28

opublikował:

Tau wraca do starej ksywki?

fot. mat. pras.

Kiedy Piotr Kowalczyk porzucał pseudonim Medium zmieniając się w Tau, zawiesił również funkcjonowanie profilu na Facebooku. Teraz na jego fanpage’u pojawiły się pierwsze od czterech lat posty. Czy oznacza to, że Medium wróci?

Na początku listopada artysta poinformował, że szykuje na przyszły rok dwie płyty. Pierwsza otrzyma tytuł „Egzegeza: Księga pszczół”. – Zrobiłem album tylko na swoich bitach. Zaprosiłem do współpracy muzyków. Mamy saksofony, mamy gitary, kontrabasy, basy, ukulele. Przeróżne instrumenty dograne do analogowej, żywej płyty, która jest ukłonem w stronę mojego pierwotnego stylu. To bardzo misterny projekt. Pracowałem nad nim bardzo długo, prawie dwa lata, dlatego uważam, że to jest dzieło mojego dotychczasowego życia – mówił o nim artysta. W 2019 ma się ukazać także niezatytułowany jeszcze krążek, na którym artysta będzie nawijał na nowoczesnych bitach.

Przypomnijmy, że w 2013 roku Piotr żegnał się z ksywką Medium płytą współtworzonego z Galusem duetu Egzegeza – „Księga słów”. W takim kontekście tytuł nadchodzącego materiału można bezproblemowo połączyć z powrotem do starego pseudonimu. Czy oznacza to, że w 2019 nowe płyty wydadzą zarówno Medium jak i Tau? Zobaczymy.

 

Polecane

Share This