Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 na początek lata


2018.08.14

opublikował:

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 na początek lata

Fot. D. Kramski

Przyszłoroczna, 14.edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się 
w dniach 20-22.06.2019 r. na terenie Strefy Kultury.

Podjęliśmy decyzję o modyfikacji dotychczasowej formuły i przyszłoroczny Festiwal skondensujemy do 3 dni. Tradycyjnie rozpoczniemy wyjątkowym koncertem otwarcia, który odbędzie się w czwartek. Piątek i sobota – tak jak dotychczas – będą pełnowymiarowymi dniami Festiwalu z udziałem kilkudziesięciu artystów z całego świata. Miejsce oczywiście pozostaje bez zmian – zapraszamy do unikatowej Strefy Kultury w sercu Katowic. Nowa Muzyka cały czas się zmienia, z uwagą obserwujemy zainteresowania naszych uczestników 
i wsłuchujemy się w ich głosy, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z uroczystego, biletowanego koncertu zamknięcia w niedzielę, ale w zamian przygotowujemy na ten dzień nową propozycję. Jesteśmy przekonani, że spotka się z dobrym przyjęciem przez fanów Festiwalu – mówi Adam Godziek, organizator Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie, a na jego scenach wystąpili do tej pory m.in.: Fever Ray, Mura Masa, Son Lux, Róisín Murphy, SOHN, The Cinematic Orchestra, Kamasi Washington, Jamie Woon, Kelis, Nils Frahm, Moderat, Hot Chip, Amon Tobin, Flying Lotus, Bonobo, Dj Krush i wielu innych.

Sprzedaż biletów ruszy we wrześniu.

Aftermovie z festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Pod koniec czerwca w katowickiej Strefie Kultury odbył się Tauron Nowa Muzyka Festiwal. Wśród tegorocznych gwiazd znaleźli się m.in. Nightmares on Wax, Arca, Abul Mogard, Ben Frost & MFO czy James Holden & The Animal Spirits.

Teraz organizatorzy zaprezentowali oficjalne aftermovie z festiwalu.

PREMIERA! Zapraszamy na video podsumowanie 13. edycji Festiwalu! Wszystkie emocje powróciły i kolejny raz ogarnia nas duma, że mamy tak wspaniałą publiczność. Jesteście wyjątkowi. Serio! Dziękujemy Wam bardzo mocno! – napisano na fanpage’u festiwalu.

Film można obejrzeć tutaj. Sprawdźcie też naszą galerię z pierwszego i drugiego dnia festiwalu.

Polecane

Share This