Tegan & Sara po raz pierwszy w Polsce


2013.09.04

opublikował:

Tegan & Sara po raz pierwszy w Polsce

Tegan & Sara wracają do Europy na fali sukcesu ich siódmego albumu, „Heartthrob”, na którym znalazł się m.in. przebojowy singiel „Closer”. Po sprzedaniu ponad miliona płyt na całym świecie i po trasach koncertowych z The Killers, Neilem Youngiem i The Black Keys, bliźniaczki pojawią się w Polsce po letnim tournée z Fun., festiwalach Lollapalooza i Osheaga oraz serii gościnnych występów, m.in. z Taylor Swift i duetem Macklemore & Ryan Lewis. W rodzimej Kanadzie „Heartthrob” został uwzględniony na tegorocznej liście Polaris Prize – kanadyjskiego odpowiednika brytyjskich Mercury Prize.

Tegan Quin i Sara Quin pochodzą z Calgary w Kanadzie i pierwsze piosenki zaczęły pisać w wieku 15 lat. Pierwszy album („Under Feet Like Ours”) wydały w 1999 roku, w wieku 19 lat. Płyta zwróciła uwagę Elliota Robertsa – managera Neila Younga – dzięki któremu kariera bliźniaczek nabrała rozpędu. Kolejne płyty („The Business of Art”, „If It Was You” i “So Jealous”) umożliwiły im dotarcie do słuchaczy na całym świecie. Jeszcze większym sukcesem okazał się album „The Con” z 2007 roku, który powstał przy udziale muzyków z zespołów Death Cab For Cutie, Weezer i AFI. Następne płyty cieszyły się również sporą popularnością, jednak to właśnie „Heartthrob” z 2013 roku odniósł największy sukces, a pochodzący z niego singiel „Closer” zdobył szczyty list przebojów na całym świecie.

Tegan & Sara znane są również ze swojego zaangażowania społecznego i politycznego, przede wszystkim na rzecz społeczności LGBT. Artystki występowały wielokrotnie na wydarzeniach dobroczynnych, wspierając różnego rodzaju fundacje i organizacje.

Bilety na pierwszy i jedyny polski koncert bliźniaczek pojawią się w sprzedaży już 4 września.

Polecane

Share This