Teledysk: Slash – „By The Sword”


2010.04.30

opublikował:

Teledysk: Slash – „By The Sword”


Prace nad teledyskiem trwały 3 i 4 kwietnia w Los Angeles i zaangażowano do niego 75 osób. Do klipu Slasha mógł się załapać każdy fan, w wieku 18 – 22 lata, który nie bał się zaszaleć w tłumie oraz…pobrudzić własnego ubrania.

Przypomnijmy, że album „Slash” swoją premierę miał 6 kwietnia, w samych tylko Stanach krążek ten w pierwszym tygodniu sprzedał się w ilości 60 000 sztuk, co zapewniło płycie pozycję najwyżej notowanego debiutanta na liście Billboard (#3), natomiast w takich krajach jak Kanada, Austria, Nowa Zelandia i Szwecja, płyta szturmem zdobyła pierwszą pozycję na listach bestsellerów, a w Niemczech, Finlandii, Australii, Francji, Norwegii, Szwajcarii i także w Polsce, album wszedł do pierwszej 20-tki najlepiej sprzedających się płyt.

Na krążku  pojawia się grono znakomitych gości, wśród których znajdują się: Ian Astbury, Chris Cornell, Rocco DeLuca, Fergie, Dave Grohl, Myles Kennedy, Kid Rock, Lemmy Kilmister, Adam Levine z Maroon 5, Duff McKagan, M. Shadows z Avenged Sevenfold, Ozzy Osbourne, Iggy Pop oraz Andrew Stockdale z Wolfmother.

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest  Eric Valentine (Queens of the Stone Age, The All-American Rejects), a jako część zespołu Slasha udział w sesji wzięli: basista Chris Chaney (Jane`s Addiction) oraz perkusista Josh Freese (A Perfect Circle, Nine Inch Nails).

Slash to ikona sceny muzycznej. Jego utwory, styl gry na gitarze i występy w takich zespołach jak Guns N` Roses, Slash`s Snakepit, Velvet Revolver oraz udział w innych projektach (m.in. współpraca z Michaelem Jacksonem, Rayem Charlesem, Stevem Wonderem),  inspirowały i dostarczały rozrywki milionom ludzi na całym świecie. Od premiery albumu „Appetite For Destruction” Guns N` Roses w 1987 r., krążek ten ciągle pozostaje najszybciej sprzedającym się albumem w historii muzyki, a w sumie płyty Gunsów na całym świecie znalazły ponad 100 mln nabywców. Slash to jeden z najbardziej cenionych i najlepszych gitarzystów swojego pokolenia. Magazyn „Time” uplasował go na pozycji #2 na swojej liście 10 Najlepszych Gitarzystów  Gitary Elektrycznej Wszech Czasów, a Gibson dwie z swoich gitar sygnował jego imieniem. W 2007 r. gwiazda Slasha została umieszczona tuż obok gwiazd Jimmy`ego Page`a i Jimi Hendrixa na Hollywood Walk of Fame.

Polecane

Share This