Ten Typ Mes o polskim rapie: „Głupszy niż kiedykolwiek wcześniej”


2020.03.02

opublikował:

Ten Typ Mes o polskim rapie: „Głupszy niż kiedykolwiek wcześniej”

fot. Wiktor Franko

W piątek premiera imiennego albumu Białego Tunelu, projektu Tego Typa Mesa, Szoguna i Bartosza Tkacza. W ramach promocji nadchodzącego wydawnictwa raper spotkał się z Michałem Jośko z NaTemat.pl, by opowiedzieć nie tylko o nowej płycie, ale i o kondycji rodzimej sceny rapowej. Artysta przyznał, że cieszy go, kiedy ktoś klasyfikuje „Biały Tunel” jako album alternatywny, a nie rapowy.

W ten sposób odsuwany jest od gatunku „polski rap”, czyli czegoś obsranego po dolną powiekę; czegoś, co jest zdiscopolizowane i głupsze niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział.

Choć Mes nie ma dobrego zdania o ogólnej kondycji „młodego” polskiego rapu, wkazuje artystów, na których warto zwrócić uwagę.

Wiadomo, że warto szukać pereł w tej rzece szlamu i wspierać talenty takie jak Mata, Frosti, Oki, Berson i Tuzza czy około-rapowe, jak Gverilla, Kacperczyk czy Jordah. Jednak beztalencia krzyczą dużo głośniej i są sprytne jak handlarze na bazarku, więc elegancka jest dla mnie ta odskocznia: alternatywa – podsumowuje.

Całą rozmowę z Tym Typem Mesem znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This