Ten Typ Mes: „Polskie państwo zawiodło”


2019.05.21

opublikował:

Ten Typ Mes: „Polskie państwo zawiodło”

fot. Paweł Zanio

Ten Typ Mes zaangażował się w inicjatywę Bonusa RPK, który dąży do zmiany prawa. Raper skazany na podstawie zeznań małego świadka koronnego walczy o to, by nie dało się wtrącić do więzienia ludzi jedynie bez twardych dowodów. Mes towarzyszył Bonusowi w sądzie podczas rozprawy apelacyjnej, był również na wczorajszym ogłoszeniu wyroku.

Liczyliśmy, że taki świadek w ogóle nie zostanie potraktowany jako wiarygodny, ale sąd spojrzał na to inaczejkomentował na gorąco, nie kryjąc rozczarowania decyzją.

Po kilku godzinach raper podzielił się z fanami uwagami na temat wymiaru sprawiedliwości i sposobu, w jaki skazano Bonusa.

Niestety, polski wymiar sprawiedliwości skazał 11 osób na wieloletnie więzienie jedynie na podstawie zeznań tzw. małego świadka koronnego, czyli w tym przypadku przestępcy, który pomówił łącznie pewnie z kilkadziesiąt osób, dlatego, żeby samemu uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Trudno w takiej sytuacji nie mieć poczucia, że polskie państwo zawiodło. I to bardzo. I to nie raz.
Polski wymiar sprawiedliwości jawi się dziś, jak ten biedny wypłowiały orzeł w godle umieszczony na sali sądowej. Zniszczony, w taniej ramce, na marnym papierze, bez żadnej szybki. Za to ze sprawnymi, nowoczesnymi kamerami pod sobą – ocenił Mes.

Polecane

Share This