The Best Of Yugoton / Yugopolis


2009.11.27

opublikował:

The Best Of Yugoton / Yugopolis

Album „The Best Of Yugoton / Yugopolis” – polska reaktywacja jugosłowiańskich hitów rockowych kolejny raz na rynku muzycznym.

Malicziki, Rzadko widuję cię z dziewczętami czy Gdzie są przyjaciele moi to tylko niektóre tytuły utworów z zestawu piętnastu starannie wyselekcjonowanych z płyt Yugoton i Yugopolis, który znalazł się na albumie „The Best Of Yugoton/Yugopolis”.

Ideą projektów Yugoton i Yugopolis była reaktywacja największych przebojów zespołów rockowych z Jugosławii początku lat osiemdziesiątych w historyczno-społecznym kontekście odnoszącym się również do sytuacji Polski z tego okresu. Utwory zostały zinterpretowane na nowo i wydane w odświeżonych aranżacjach muzycznych ze współczesnymi polskimi tekstami. Swojego głosu, a także talentu pisarskiego użyczyli m.in. Kasia Nosowska, Kazik Staszewski, Paweł Kukiz, Ryszard „Tymon” Tymański, Maciej Maleńczuk czy Muniek Staszczyk.

Po ich ogromnym sukcesie na runku polskim („Yugoton” zyskał status „złotej płyty”), w mijającym tygodniu 2009 Sony Music wydało „The Best Of Yugoton & Yugopolis” – kompilację z utworów „jugosłowiańsko-polskiego” rocka, królujących na pierwszych miejscach list przebojów. Znajują się na niej także niepublikowane na tytułowych płytach singlowe wersje utworów: Malicziki i Rzadko widuję się z dziewczętami, a dla amatorów teledysków DVD, na którym znajduje się powstałe do piosenek klipy.

Polecane

Share This