The Black Keys na terapii dla zespołów


2019.05.16

opublikował:

The Black Keys na terapii dla zespołów

fot. Alysse Gafkjen

The Black Keys wydali dzisiaj klip do nowej piosenki “Go” z nadchodzącej płyty “Let’s Rock”. Teledysk, który wyreżyserował Bryan Schlam, opowiada o tym, jak zespół usiłuje odnowić swoją więź po 5 latach rozłąki na specjalnej terapii. Klip pokazuje całą sytuację z przymrużeniem oka, w typowy dla The Black Keys żartobliwy sposób.

Na „Go” musieliśmy odnieść się do tego, o czym nikt nie odważył się mówić. Gdzie chłopaki byli przez ostatnie 5 lat? Pomyślałem- wyślijmy ich na terapię. Do miejsca, które miało symbolizować pokój i jedność. Ten klip był wyzwaniem, nie tylko ponieważ Dan i Patrick musieli odgrywać role w prawie każdej scenie – ale także musieliśmy utrzymać narrację, która jest kinowa i zabawna jednocześnie. Próbowaliśmy pogodzić te dwie rzeczy, opierając się na humorze sytuacyjnym i i brzmieniu piosenki – powiedział reżyser klipu Bryan Schlam.

Powrót po pięciu latach

Dziewiąty studyjny album The Black Keys ukaże się 28 czerwca 2019. Pierwszy od pięciu lat krążek jest powrotem do bezpośredniego rocka tworzonego przez wokalistę/gitarzystę Dana Auerbacha i perkusistę Patricka Carneya we wczesnych latach zespołu.

Kiedy jesteśmy razem – jesteśmy the Black Keys, zespołem, w którym znajduje się prawdziwa magia, i zawsze tam była, odkąd mieliśmy 16 lat – mówi Auerbach.

“Let’s Rock” został napisany i wyprodukowany przez Auerbacha i Carneya w studio Easy Eye Sound w Nashville i zawiera chórki w wykonaniu Leisy Hans i Ashley Wilcoxson.

Polecane

Share This