The Boogie Town w Warszawie


2012.01.30

opublikował:

The Boogie Town w Warszawie

Tak, tak! Boogie Town wystąpi 4 lutego 2012 w warszawskiej Chwili! Wejście: 19.00. Start: 21.00

Bilety 10 PLN w przedsprzedaży (od 30 stycznia) i 15 zł w dniu koncertu do nabycie w klubie.

Info o kapeli:

The Boogie Town to zespół założony w roku 2007 przez Bartka Mieszkuńca i Ulę Rembalską w Warszawie. Po dwóch latach wspólnej pracy powstał materiał z którym zespół zaczął poszukiwać wydawcy. Pod koniec roku 2009, zespół rozpoczął współpracę z firmą Mystic Production.

Pierwszy album formacji zatytułowany po prostu „1” trafił do sklepów muzycznych w czerwcu 2010. Płyta została zarejestrowana w Manximum Records w Łodzi – w studiu Pawła Marciniaka. Paweł realizował nagrania i wraz z Ulą i Bartkiem współprodukował wszystkie piosenki. Masteringiem płyty zajął się wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy Alan Silverman (wśród wielu artystów z którymi pracował są Norah Jones, Michael Buble, Keith Richards, Chrissie Hynde czy Leonard Cohen).

Pierwszy singiel promujący album „1” – kompozycja „G.Y.E.” kilkakrotnie dotarł do pozycji numer 1 na liście NRD w Eska Rock.

Drugi singiel z płyty, utwór „Emily”, do którego powstał również teledysk, obejrzało na YouTube już ponad 860 000 widzów, kawałek był na playlistach zarówno rozgłośni lokalnych, jak i Radia Zet.

Premiera płyty „1” to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń na scenie rockowej w Polsce od wielu lat. Wszyscy, którzy słyszeli już materiał określają go jako „objawienie” lub „sensację”… Jan Borysewicz powiedział o The Boogie Town:” Ten zespół ma głos Janis Joplin” i zapach prawdziwego rock’n’rolla”.

The Boogie Town było gwiazdą programu „Nowa Generacja” w TV4. To nie koniec sukcesów młodego zespołu. The Boogie Town dotarli do finałowej trójki podczas konkursowej części festiwalu Orange Warsaw Festiwal 2010.

The Boogie Town ma na koncie również występy przed gwiazdami światowego formatu; w sierpniu 2010 zespół otwierał występ klasyków rocka, formacji The Cult w warszawskiej Stodole.

W podsumowaniu roku 2010 czytelników miesięcznika Teraz Rock The Boogie Town znalazło się na trzecim miejscu w kategorii „Nadzieja” obok m.in. Kim Nowak.

The Boogie Town w Warszawie

Zespół będzie promował debiutancki album  zatytułowany po prostu „1”, który trafił do sklepów muzycznych w czerwcu 2010. Płyta została zarejestrowana w  Manximum Records w Łodzi – w studiu Pawła Marciniaka. Paweł realizował nagrania i wraz z Ulą i Bartkiem współprodukował wszystkie piosenki. Masteringiem płyty zajął się wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy Alan Silverman (wśród wielu artystów z którymi pracował są Norah Jones, Michael Buble, Keith Richards, Chrissie Hynde czy Leonard Cohen). Krążek został świetnie przyjęty zarówno przez fanów jak i recenzentów, zespół było nominowany do nagrody Fryderyki 2011 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Szczegóły:

09.06.2011

Sen Pszczoły, Ul. Inżynierska 3, Warszawa

Wejście od 19.00, koncert: 20:30

Bilety: 20 PLN

Bilety można nabyć w klubie oraz przed koncertem.

www.senpszczoly.pl

Popularne newsy

Polecane

Share This