The Dumplings zapowiedzieli trzeci album


2018.09.03

opublikował:

The Dumplings zapowiedzieli trzeci album

foto: mat. pras.

Niespełna trzy lata po premierze krążka „Sea You Later” dyskografia The Dumplings powiększy się o kolejny album. Już 21 września do sklepów trafi krążek zatytułowany „Raj”. Będzie to trzeci studyjny album duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia.

Co przyniesie nowy krążek duetu? Artyści wciąż poruszają się w rejonach elektropopu, ale zapowiadają, że nowy materiał będzie dojrzalszy. Co ciekawe, tym razem wszystkie teksty, które usłyszymy na płycie, są w języku polskim.

Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma osiem utworów – komentują Justyna i Kuba.

Tracklista i okładka płyty prezentują się następująco:

1. Kino
2. Raj
3. Deszcz
4. Uciekam
5. Przykro mi
6. Nieszczęśliwa
7. Frank
8. Tam gdzie jest nudno ale gdzie będziemy szczęśliwi
9. Jestem kobietą (Bonus track)
10. Ach nie mnie jednej (Bonus track)

Osiem + dwa

Premierowe utwory duetu uzupełnią opublikowany latem cover „Jestem kobietą” Edyty Górniak, w którym Justynę wspiera Mary Komasa, a także piosenka „Ach nie mnie jednej” z kompilacyjnego wydawnictwa „nowOsiecka”.

“Jestem kobietą” powstało w ramach kampanii #DoYou marki PUMA. Do You to manifest dla wszystkich kobiet, który zachęca je do bycia sobą, nie poddawania się narzuconym normom, robienia rzeczy tylko dla siebie bez względu na to jak postrzega to otoczenie. Teledysk zrealizowany do „Jestem kobietą” możecie zobaczyć na tej stronie.

Krążek „Raj” jest już dostępny w przedsprzedaży. Wydawnictwo możecie zamówić ze sklepu Empik.com.

 

R A J ◼︎ @thedumplings Premiera: 21/09/2018 ◼︎ preorder albumu w bio

Post udostępniony przez Warner Music Poland (@warnermusicpoland)

Polecane

Share This