The National, MGMT, Vampire Weekend, Interpol, Antony And The Johnsons…


2011.02.13

opublikował:

The National, MGMT, Vampire Weekend, Interpol, Antony And The Johnsons…

„New York City Compilation” to esencja nowojorskiej sceny muzycznej na jednym CD. Kompilacja zbiera dokonania najważniejszych współczesnych twórców związanych z tym tętniącym muzyką miastem. Nowy Jork to od lat miejsce na muzycznej mapie świata szczególne. Artystyczna tradycja tego miasta, kulturowy tygiel i twórczy zamęt przyciągają wszelkiej maści outsiderów, barwnych odmieńców, ludzi niepokornych i kreatywnych. Tak było w złotej erze jazzu, tak było za Andy’ego Warhola i The Velvet Underground, potem zaś w czasach The Ramones, Blondie, Patti Smiths i w okresie rozkwitu hip hopu.


Tak jest i dziś. „New York City Compilation” zbiera utwory największych współczesnych indywidualności niezwykle różnorodnej nowojorskiej sceny. Wystarczy wymienić reprezentantów piosenki autorskiej jak choćby zjawiskowego Antony’ego Hegarty’ego i Rufusa Wainwrighta ale też słynnych rockowych melancholików Interpol i The National. Z kolei psychodeliczny pop, etno i elementy muzyki tanecznej reprezentują dwa fantastyczne nowojorskie zespoły Vampire Weekend i Yeasayer. Znakomity skład Tv On The Radio prezentuje swój sztandarowy hit „Staring At The Sun”, a popularni MGMT swój przebój zatytułowany na cześć jednego z mentorów nowojorskiej sceny no wave – „Brian Eno”. Nie brakuje tutaj też kontynuatorów no-wave’owej rebelii a dziś klasyków hałaśliwego rocka – legendarnych Sonic Youth czy ich spadkobierców Blonde Redhead. Ten niezwykle atrakcyjny zestaw kończy zaś James Murphy i jego LCD Soundsystem kawałkiem „New York, I Love You But You’re Bringing Me Down”.

Nowy Jork to nie zwykła metropolia – to stan umysłu, o czym przekonują choćby teksty Murph’yego czy Interpol: poruszające wyznania niełatwej, ale pieknej miłości do tego wyjątkowego miasta.

Album już w sprzedaży

 

Tracklista:

1. Interpol „NYC”

2. TV On The Radio „Staring At The Sun”

3. MGMT „Brian Eno”

4. Vampire Weekend „Horchata”

5. Gang Gang Dance „House Jam”

6. Yeasayer „Ambling Alp”

7. Battles „Atlas”

8. The National „Mistaken For Strangers”

9. Paramount Styles „Come To New York”

10. Rufus Wainwright „Going To A Town”

11. Blonde Redhead „23”

12. Takka Takka „Silence”

13. Sonic Youth „Sunday”

14. Antony And The Johnsons „You Are My Sister”

15. LCD Soundsystem „New York, I Love You But You`re Bringing Me Down”

Polecane

Share This