The Neighbourhood prezentują nowy singiel


2020.08.05

opublikował:

The Neighbourhood prezentują nowy singiel

Premiera „Chip Chrome & The Mono-Tones” odbędzie się 25 września. Na projekcie artyści wcielają się w postacie z tytułu albumu – Jessy Rutherford to Chip Chrome, a cała reszta zespołu wystąpi w roli The Mono-Tones. Pomysł na ten zabieg wziął się z teledysku z 2019 roku „Middle of Somewhere” i jest nową forma ewolucji artystycznej The Neighbourhood.

Przy okazji zapowiedzi nowego albumu grupa podzieliła się ze swoimi fanami singlem „Cherry Flavoured”, do którego ukazał się także teledysk. Wideo zostało wyreżyserowane przez Christophera Wilsona i jest formą kreskówki, która przedstawia przemianę.

– Chciałem wyrazić siebie w innej formie niż przez muzykę. Sam zacząłem się zastanawiać o co mi tak naprawdę chodzi. Czasem trudno mi powiedzieć wszystko za pomocą moich piosenek, mimo tego, że to część mojej pracy. Postać Chipa pomogła mi się uzewnętrznić. Jest najlepszym liderem dla mojego zespołu i moich przyjaciół. The Mono-Tones to głosy, które od zawsze były w mojej głowie. Czasami mnie prześladują i nie mogę przez nie spać, ale im ufam. Tak samo ufam moim kolegom – chcę żeby oni i nasi fani byli szczęśliwi, a żeby do tego doprowadzić odciąłem się od wszystkiego i odnalazłem moje wewnętrzne ja. Najzabawniejsze jest to, że bycie takim zamyślonym wymaga ode mnie wielkiego wysiłku i nie chcę być odbierany jako ponury. Z tego powodu to może być weselsza wersja The Neighbourhood – mówi Jessy Rutherford

Chip Chrome zawsze był obecny w twórczości zespołu The Neighbourhood. Jego członkowie (Jesse, Zach [gitara], Jeremy [gitara], Mikey [gitara basowa], oraz Brandon [perkusja]) od 2011 wprowadzali nowe pomysły i udoskonalenia. Na przestrzeni lat po wydaniu takich hitów jak „I Love You” czy „Sweater Weather” współpracowali z wieloma artystami w tym z YG’im, czy Denzelem Curry’m i występowali na najbardziej popularnych festiwalach jak Coachella oraz w programach telewizyjnych typu Jimmy Kimmel LIVE! Ich album zatytułowany „The Neighbourhood” został opisany przez magazyn Atwood Magazine w ten sposób:

– Na tym albumie The Neighbourhood dają swoim słuchaczom 42 minuty pełnego oświecenia, jednocześnie mówiąc o brutalnych życiowych prawdach.

Chip wyłonił się w 2019 roku wraz z singlem „Middle of Somewhere”.

– „Singiel ‚Sweater Weather‚”okazał się ogromnym sukcesem, ale od tego czasu ciągle myślałem, jak możemy to powtórzyć? Nie chciałem robić niczego w tym samym stylu, chciałem stworzyć coś zupełnie nowego. Mieliśmy zrobić teledysk do ‚Middle of Somewhere’ i przyszedłem na plan cały w srebrnej farbie! Ku mojemu zdziwieniu zespołowi to się spodobało. Podczas tworzenia muszę robić to, co należy do Jessiego. Chip to dla mnie sposób na powiedzenie: Będę sobą, nie możecie mnie powstrzymać – – przyznaje Jessie.

W 2020 roku Jessie w pełni przemienił się w Chipa. Jak mówi sam artysta:

– On (Chip) wydostał się z internetu, wziął gitarę, grał na niej aż palce zaczęły mu krwawić i nauczył się jak tworzyć utwory w nowy sposób.

Tak powstał singiel „Cherry Flavoured”. Utwór niesie za sobą sielankowy nastrój oraz przesłanie:

– Dawno temu sprzedałem swoją duszę. Czuję się teraz jak duch.

– Cherry Flavoured Conversations to coś co brzmi bardzo słodko i fajnie, ale w rzeczywistości nie jest możliwe. Spojrzałem wewnątrz siebie i zdałem sobie sprawę, że może to ja w rozmowach dodaje element Cherry. Chyba muszę się pilnować. Myślę, że Chip to znak tego że nie można się po nas niczego spodziewać, bo w ostatniej chwili i tak możemy wyskoczyć z czymś nowym. Koniec końców jest to projekt artystyczny. To powinna być dobra zabawa. Czuje, że jesteśmy z chłopakami tak blisko jak nigdy. To wspaniale, że możemy razem celebrować życie dzięki muzyce. Jeśli nasze głosy wciąż się liczą to zrobimy z nich dobrych użytek. ‚Chip Chrome & The Mono-Tones’ pozwoliło mi odnaleźć samych siebie. Im dłużej słucham naszych nowych utworów, tym bardziej jestem pewien, że ta płyta to będzie The Neighbourhood w całej okazałości –  mówi lider zespołu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

“Cherry Flavoured” from Chip Chrome & The Mono-Tones out now. Album coming 9/25. 🍒📡

Post udostępniony przez The Neighbourhood (@thenbhd)

Polecane


Share This