The Raconteurs pracują nad pierwszą płytą od 10 lat


2018.10.09

opublikował:

The Raconteurs pracują nad pierwszą płytą od 10 lat

foto: mat. pras.

Jack White od czasu do czasu przypomina sobie o zespołach, w których gra. Trzy lata temu po dłuższej przerwie powróciło The Dead Weather, teraz muzyk zapowiedział nowy materiał The Raconteurs.

Grupa, w skład której obok White’a wchodzą Brendan Benson, Jack Lawrence (gra z Jackiem również w The Dead Weather, ma na koncie dwa bardzo udane krążki – „Broken Boy Soldiers” z 2006 oraz o dwa lata młodszy „Consolers Of The Lonely”. Jesienią ma się ukazać wyjątkowa edycja tej drugiej płyty przygotowana z okazji jej dziesięciolecia. Należąca do White’a wytwórnia Third Man Records szykuje przepiękną dwupłytową edycję winylową, która trafi w ręce subskrybentów usługi Vault. Do nowego wydania zostanie dołączona także trzecia płyta. Na siedmiocalowym winylu znajdą się dwie nowe piosenki The Raconteurs. Zamówienia można składać do końca października.

Premierowe piosenki mają być przedsmakiem planowanej na 2019 rok płyty. Póki co nie wiadomo jednak, czy utwory dodane do wznowienia „Consolers Of The Lonely” pojawią się również na nadchodzącym krążku.

Jednocześnie przypominamy, że Jack jest obecnie w trakcie polskiej części trasy koncertowej promującej tegoroczną płytę “Boarding House Reach”. Po sobotnim koncercie w Gdyni (Arena) i niedzielnym w Poznaniu (Hala 2 MTP) artysta szykuje się na dzisiejszy występ w Warszawie (Torwar), a jutro pożegna się z polską publicznością w Krakowie (Tauron Arena).

 

Polecane


Share This