The Saintbox na żywo


2012.03.31

opublikował:

The Saintbox na żywo

12 kwietnia na scenie Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny odbędzie się koncert premierowego materiału Gaby Kulki (głos, tekst, instrumenty), Ola Walickiego (kompozytora i kontrabasisty) i Maćka Szupicy (strona wizualna projektu). The Saintbox to multimedialny spektakl, w którym elementy pozamuzyczne – wizualne i scenograficzne – odgrywają równie ważną rolę, jak jego zawartość muzyczna. To przedsięwzięcie jest grą z widzem i słuchaczem – grą z konwencją występu scenicznego. Muzyka The Saintbox, wykorzystując yassowe korzenie pomysłodawcy projektu Ola Walickiego, przypomina formą i nastrojem ścieżkę dźwiękową do onirycznego filmu, nawiązuje do klasyki, eklektycznego jazzu lat 70-tych, rocka i folku. Miejscami mroczna i niepokojąca, kiedy indziej liryczna, momentami żartobliwa. Teksty w interpretacji Gaby Kulki, śpiewane po angielsku, francusku, niemiecku i po łacinie – budują mini wieżę Babel pośród tej muzyki.

„To utwory zainspirowane zjawiskiem sacrum i rytuałami różnych tradycji duchowych. Zakrywamy i odkrywamy to, co widz przyzwyczaił się traktować jako pewnik: odwracamy jego uwagę, by zabrać w podróż do wnętrza muzycznej struktury; warstwa za warstwą tworzymy spektakl, który ma być prawdziwym doświadczeniem: zmianą sposobu patrzenia i słuchania” – tak o The Saintbox mówią jego twórcy.

Gościnnie w nagraniach wziął udział Macio Moretti oraz zespół The Gdańsk Philharmonic Brass. Album współprodukował Marcin Bors (współpracujący z Gabą Kulką przy jej albumie „Hat, Rabbit”). Wydawcą płyty jest Mystic Productions.

THE SAINTBOX:

GABA KULKA teksty / głos / fortepian / ukulele

OLO WALICKI pomysł / muzyka / kontrabas / gitara basowa / głos

MACIEK SZUPICA video / głos

12 KWIETNIA, czwartek, godz. 20:00

FABRYKA TRZCINY, ul. Otwocka 14, Warszawa

BILETY w cenie: 54 PLN (w cenie piwo)

koncert z miejscami stojącymi

Polecane

Share This