The Skys pracują nad nową płytą


2014.01.23

opublikował:

The Skys pracują nad nową płytą

The Skys, pochodzący z Wilna zespół rockowy, rozpoczął prace nad nową płytą. Litwini zapowiadają koncertowy powrót do Polski.

W ubiegłym roku The Skys zagrali ponad 60 koncertów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Polsce i na Litwie. W naszym kraju zespół znany jest przede wszystkim jako zwycięzca festiwalu im. Pawła Bergera czy zdobywca specjalnego wyróżnienia na festiwalu im. Miry Kubasińskiej. Pracujemy nad nową płytą i przygotowujemy się do letniej trasy koncertowej – mówi Jonas Čiurlionis, wokalista i gitarzysta The Skys. Z pewnością wiosną zawitamy do Polski, mamy tu wielu fanów. Wkrótce podamy datę premiery naszego najnowszego albumu, tymczasem zapraszam do sprawdzenia naszego najnowszego klipu do utworu „When The Western Wind Blows” pochodzącego z naszej ostatniej płyty „Colours Of The Desert” – zachęca muzyk.

Progresywno-rockowy The Skys istnieje od 1995 roku. Na swoim koncie formacja posiada cztery albumy: „Civilized” (1997), „Dreams” (1999), „Postmodern Game” (2004), „Colours of the Desert” (2011). Zespół w swojej karierze zagrał na wielu festiwalach na całym świecie, w ubiegłym roku skupił się na Polsce, gdzie zdobył 9 nagród i wyróżnień. Do najważniejszych osiągnięć The Skys zaliczyć można: 1 miejsce na New York International Music Festival, 1 miejsce na festiwalu Pawła Bergera, 1. miejsce na festiwalu Rock Master, specjalne wyróżnienie na festiwalu im. Miry Kubasińskiej.

{faceboko}

Polecane

Share This