To było grane: 1 marca


2013.03.01

opublikował:

To było grane: 1 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

01.03.1980 – Mająca dziś status jednej z największych gwiazd rocka progresywnego formacja Marillion powstała w 1979 roku. Początkowo grupa nosiła nazwę Silmarillion, zaczerpniętą od tytułu jednego z najważniejszych dzieł J.R.R. Tolkiena. W pierwszym składzie grupy znaleźli się Steve Rothery i Mick Pointer. Pierwszy koncert Simarillionu odbył się 1 marca 1980 w Berkhamsted Civic Center. Rok później zespół skrócił nazwę do Marillion.

01.03.1985 – Dokładnie dwadzieścia osiem lat temu grupa Lady Pank wyruszyła na podbój Stanów Zjednoczonych. Z jakim skutkiem? Cóż, na tamtejszy rynek trafiło wydawnictwo „Drop Everything”, zawierające anglojęzyczne wersje przebojów zespołu. Płyta była promowana klipem do piosenki „Minus Zero” (z tekstem, którego treść nie miała zbyt wiele wspólnego z „Mniej niż zero”), w którym znalazł się m.in. słynny różowy czołg. Podczas pobytu za oceanem muzycy mieli również ofertę występów jako support Madonny, z czego jednak nie skorzystali.

01.03.1994 – Nawiązując do poniższego wideo – Ozzy Osbourne już wie, kim jest Justin Bieber. Inna rzecz, że w 2013 roku wiedzą o tym już chyba wszystkim. Wokalista wkrótce odwiedzi Polskę. Nie mające wiele wspólnego z muzyką media z siłą wodospadu informują, ile ciężarówek przywiezie sprzęt Justina, jakie są jego wymagania techniczne. Dziś pewnie będą informować o urodzinach Biebera, ale lepiej, żebyście dowiedzieli się tego od nas. Justin kończy dzisiaj 19 lat.

01.03.2001 – “Crawling” był drugim po “One Step Closer” singlem z multiplatynowej płyty “Hybrid Theory” Linkin Park”. 12 lat temu piosenka trafiła na singiel, którego stroną B było “Papercut” zarejestrowane w studiu BBC. Piosenkę zilustrowano mrocznym, ale ciekawym klipem, który doczekał się nawet nominacji do MTV Video Music Award. Obrazek Linkin Park przegrał jednak z „Rollin’” Limp Bizkit.


Polecane

Share This