To było grane: 10 kwietnia


2013.04.10

opublikował:

To było grane: 10 kwietnia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”. 

10.04.1970 – Jest jedną z najbarwniejszych, a jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie. Piotr „Glaca” Mohamed kończy dziś 43 lata. Lider Sweet Noise i My Riot, obecnie współpracownik Justina Chancellora, basisty Tool, ma na koncie dwudziestoletnią karierę. Pierwszą płytę z grupą Sweet Noise wydał w 1995 roku. Wydany na początku tego roku krążek współtworzonego z Chancellorem M.T.void jest dziesiątą studyjną płytą w dorobku Glacy.

10.04.1983 – Dokładnie 30 lat temu Dave Mustaine dowiedział się, że wylatuje z Metalliki. Powód? Nadużywanie alkoholu i destrukcyjny wpływ na muzyce. Jeśli wylatuje się z zespołu ochrzczonego nazwą Alkoholica z powodu nadużywania alkoholu, to znaczy, że jedzie się naprawdę ostro. Choć Mustaine w miarę szybko się pozbierał i zawojował świat z własnym zespołem Megadeth, zadra w jego sercu pozostała na długo. Mustaine dopiero niedawno zakopał topór wojenny z perkusistą Metalliki Larsem Ulrichem. Dzięki temu mogło dojść m. in. do występu, z którego pochodzi poniższe wideo.

10.04.2004 – 9 lat temu odszedł Jacek Kaczmarski, bard Solidarności. W 2002 roku u artysty zdiagnozowano raka krtani. Mimo kosztownego leczenia, w finansowaniu którego pomagało wielu artystów, Jacek Kaczmarski przegrał walkę z chorobą. Na niespełna miesiąc przed śmiercią uhonorowano go Fryderykiem za całokształt twórczości. Wcześniej – w 2000 roku – ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski uhonorował artystę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Polecane

Share This