To było grane: 10 lutego


2013.02.10

opublikował:

To było grane: 10 lutego

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

10.02.1962 – Na trzech pierwszych płytach Metalliki zdołał udowodnić swój wielki talent. Niestety, nie dostał szansy zabłyśnięcia na kolejnych wydawnictwach grupy. Basista zginął w wypadku samochodowym, który przytrafił się muzykom kalifornijskiego kwartetu podczas europejskiej trasy koncertowej promującej „Master of Puppets”. Cliff zmarł 27 września 1986 roku. Gdyby żył, kończyłby dzisiaj 49 lat.

10.02.1966 – W 1990, jeszcze jako wokalistka grupy Ya Hozna, obwieściła światu starą życiową prawdę „babę zesłał Bóg”. Do dziś piosenka z debiutanckiego krążka zespołu jej sztandarowym punktem jej koncertów, a także jednym z największych przebojów. Renata Przemyk urodziła się 10 lutego 1966 roku w Bielsku-Białej. W ciągu trwającej od ponad dwóch dekad kariery muzycznej nagrała 10 płyt, 5 lat temu rolą w „Terapii Jonasza” zadebiutowała jako aktorka teatralna.

10.02.1970 – Co niedzielę na antenie Chilli Zet raczy słuchaczy porcją swojej ulubionej muzyki w „25 godzinie”. Dla wielu z tych słuchaczy to właśnie on jest ulubieńcem. Andrzej Smolik, klawiszowiec Wilków, producent muzyczny, autor 5 bardzo dobrych krążków sygnowanych własnym nazwiskiem, kończy dzisiaj 43 lata. Jego ostatnie wydawnictwo, wydane jesienią 2012 roku „The Trip”, jest czymś więcej niż tylko płytą. To rozbudowany projekt multimedialny, na który oprócz krążka składają się także interaktywny film autorstwa duetu Kissinger Twins oraz specjalna strona internetowa.

10.02.2004 – Choć Kanye West karierę w branży muzycznej zaczął w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, na wydanie solowego debiutu zdecydował się dopiero w lutym 2004 roku. Krążek „The College Droponut” powstał dzięki współpracy ze znakomitościami hip-hopu – Jayem-Z, Ludacrisem, Mos Defem, Commonem i innymi. Pierwotnie na krążku mieliśmy usłyszeć też Lauryn Hill, ale artystka nie zgodziła się na wykorzystanie jej głosu w piosence „All Falls Down”, stąd w finalnej wersji na „The College Droponut” śpiewa Syleena Johnson.


Polecane

Share This