To było grane – 11 czerwca


2013.06.11

opublikował:

To było grane – 11 czerwca

11.06.1949 – Wiemy, że część z Was ostrzyła sobie zęby na koncert ZZ Top na Ursynaliach. Na osłodę możemy zaproponować Wam jedynie toast za zdrowie Franka Bearda. Perkusista ZZ Top kończy dzisiaj 64 lata. Angielskie „beard” przełożone na nasz ojczysty język daje oczywiście „brodę”, mimo to Frank jest jedynym członkiem amerykańskiego trio, który brody nie nosi. Cóż, los bywa przewrotny.

11.06.1988 – Wyjątkowa celebracja wyjątkowej rocznicy – 25 lat temu na stadionie Wembley odbył się specjalny koncert uświetniający obchody 70 urodzin Nelsona Mandeli. Na scenie zaprezentowali się m.in. Whitney Houston, Phil Collins, Dire Straits, Stevie Wonder, George Michael i Eric Clapton. Sam koncert transmitowany w 40 krajach zgromadził audytorium przekraczające miliard osób. Wybraliśmy „Talkin’ Bout A Revolution” Tracy Chapman, ponieważ w kontekście osobowości Mandeli ta piosenka wydaje nam się najwłaściwsza.

 

11.06.2002 – Pierwsza płyta i pierwsze nominacje do nagród Grammy. 11 lat temu do sklepów trafił debiutancki solowy krążek Raphaela Saadiqa „Instant Vintage”. Artystę wokalnie wsparli m.in. Angie Stone i D’Angelo. „Instant Vintage” należy do najważniejszych albumów r’n’b poprzedniej dekady. Krążek dotarł do 25 miejsca na liście bestsellerów Billboardu.

Polecane

Share This