To było grane: 11 marca


2013.03.11

opublikował:

To było grane: 11 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

11.03.1950 – „Don’t Worry Be Happy” z jednej strony przyniosło Bobby’emu McFerrinowi ogromną popularność i pieniądze, ale z drugiej sprawiło, że artysta trafił do szufladki, która nijak ma się do ogółu jego kariery muzycznej. Urodzony 63 lata temu w Nowym Jorku muzyk przez ponad 30 lat swojej scenicznej obecności nagrał mnóstwo muzyki, która weszła do panteonu jazzu i reggae.

11.03.1977 – Przed laty zaistniał jako członek ZIP Składu i WWO, obecnie nagrywa i występuje z Marysią Starostą i prowadzi label Prosto. Wojciech Sosnowski, znany bardziej jako Sokół, kończy dzisiaj 36 lat. Warto wspomnieć, że raper jest praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego, malarza i dramaturga, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli nurtu Młodej Polski.

11.03.1997 – Przy okazji wczorajszych urodzin Timbalanda pisaliśmy, że kolejka tych, którzy chcieliby pracować z Timothym Mosleyem, jest bardzo długa. Jedną z artystek korzystających z talentu producenta była Aaliyah. Timba nie tylko wyprodukował wydane na singlu 16 lat temu „4 Page Letter”, ale też do spółki z Missy Elliott napisał utwór. „4 Page Letter” było czwartym singlem promującym album „One In A Million”.

{mass}

11.03.2009 – The Dead Weather jest idealnym połączeniem talentów Jacka White’a oraz wokalistki The Kills Alison Mossheart. Zanim w lipcu 2009 roku poznaliśmy moc fonograficznego debiutu składu uzupełnionego przez Deana Fertitę i Jacka Lawrence’a, dostaliśmy znakomity singiel w postaci „Hang You From The Heavens”. Na stronie B znalazł się równie dobry cover Tubeway Army „Are ‘Friends’ Electric?”.


Polecane

Share This