To było grane: 18 maja

Czyli słowo o Dniu Kiss.


2013.05.18

opublikował:

To było grane: 18 maja

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

18.05.1993 – Mamy Dzień Babci, Dzień Matki, Dzień Dziecka, mieszkańcy Los Angeles mają za to dzień Kiss. 20 lat temu burmistrz amerykańskiego miasta ogłosił 18 maja dniem Najgorętszego Zespołu Na Świecie. Aby podnieść rangę wydarzenia, Paul Stanley, Gene Simmons, Bruce Kulick i Eric Singer odcisnęli swoje dłonie w Hollywódzkiej Alei Sław. Dziś w składzie Kiss z wymienionej czwórki nie ma jedynie Kulicka. Bruce odwiedził niedawno Polskę, uczestnicząc w nieudanej próbie pobicia Gitarowego Rekordu Guinessa na wrocławskim rynku.

18.05.2007 – W sieci można znaleźć narzekania, że Edyta Bartosiewicz koncertuje rzadko, ale wynagradza sobie to cenami biletów. A co mają powiedzieć ci, którzy płacili po 15 tysięcy dolarów za koncert Tiny Turner w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej przed sześcioma laty? Inna sprawa, że w przypadku występu Tiny o cenach biletów decydowały specyficzne okoliczności – po pierwsze był to pierwszy występ artystki od 2000 roku, po drugie miał on charakter charytatywny. Dochód z biletów przekazano na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci.

18.05.2009 – Przypadłością kolejnych części filmowych „Transformersów” jest konsekwentny spadek jakości. „Jedynka” była znakomita, za to oglądanie „dwójki” z podtytułem „Zemsta upadłych” nie dostarczyło zbyt wiele przyjemności. Na szczęście ścieżki dźwiękowe rządzą się innymi prawami. Drugą część potyczek między Autobotami i Decepticonami promowała piosenka „New Divide” Linkin Park. 19 maja 2009 roku utwór ukazał się na singlu.


Polecane