To było grane: 2 stycznia


2013.01.02

opublikował:

To było grane: 2 stycznia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

02.01.1976 – 37 lat temu z regularną emisją wystartował IV Program Polskiego Radia. Z czasem nazwę przemianowano na Polskie Radio Bis, potem było Radio Euro, teraz wrócono do numerycznej nazwy stacji tworząc Czwórkę. Po prostu Czwórkę. Przez lata stacja nadawała programy popularno-naukowe, ale w XXI wieku dokonano jej przeformatowania, stawiając w dużej mierze na prezentację szeroko rozumianej muzycznej alternatywy.

02.01.1978 – Dołączył do Sigur Rós w 1998 roku dając tym samym zespołowi nową jakość. To właśnie z nim w składzie grupa nagrała najlepsze płyty i zaznaczyła swoją obecność na rynkach muzycznych całej Europy, a nawet świata. Kjartan „Kjarri” Sveinsson grający w Sigur Rós przede wszystkim na klawiszach kończy dzisiaj 35 lat. Kjarri jest jedynym członkiem formacji posiadającym muzyczne wykształcenie.

02.01.2001 – W oczekiwaniu na nową płytę Outkast (Big Boi obiecywał ją w 2012 roku, ale na razie na horyzoncie nie widać następcy „Idlewild”) pozostaje nam cieszyć się starszymi nagraniami duetu. Dziś proponujemy przypomnieć sobie „Ms. Jackson”, który ukazał się na singlu dokładnie 11 lat temu. Singiel dotarł na sam szczyt listy Billboardu, dorobił się statusu złotej płyty, a także przyczynił się do sukcesu płyty „Stankonia”, która w samych tylko Stanach znalazła ponad 4 miliony nabywców.


Polecane

Share This