To było grane: 25 grudnia


2012.12.25

opublikował:

To było grane: 25 grudnia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

25.12.1954 – Na początku lat osiemdziesiątych zdobyła ogromny rozgłos dzięki tworzonemu z Davem Stewartem duetowi Eurythmics. Po rozpadzie grupy radziła sobie niewiele gorzej. Dziś 58 urodziny Annie Lennox, charyzmatyczna szkocka wokalistka, której płyty (solowe oraz krążki Eurythmics) osiągnęły na całym świecie nakład przekraczający 80 milionów egzemplarzy.

25.12.1975 – Urodziła się w Boże Narodzenie, ale urodziny świętuje 25 czerwca. Półroczne przesunięcie świętowania zapożyczyła od jednego ze swoich ulubieńców – misia Paddingtona. Debiutancką płytę wydała w 1999 roku, ale krążek zyskał rozgłos dopiero dwa lata później. Wszystko za sprawą Eminema, który wykorzystał fragment singla „Thank You” w swoim hicie „Stan”. Powtórzenie pełnych personaliów artystki jest niezwykle trudne, dlatego Dido Florian Cloud de Bounevialle Armstrong najlepiej skrócić po prostu do Dido. Wokalistka kończy dziś 37 lat.

25.12.1976 – Zdobył wykształcenie prawnicze, ale o kierunku jego kariery zadecydowała miłość do muzyki, której w domu podobno nigdy nie brakowało. 36 lat temu w holenderskim Leiden urodził się Armin van Buuren, jedna z najważniejszych postaci trance. Van Buuren debiutował krążkiem „76” z 2003 roku, do dziś dorobił się 4 regularnych płyt, 2 krążków z remiksami, a także liczącej kilka pozycji serii kompilacji „A State Of Trance”.


Polecane

Share This