“To nawet nie jest Polka, tylko szwabska Cyganka” – prokuratura zajęła się sprawą Viki Gabor


2020.02.03

opublikował:

“To nawet nie jest Polka, tylko szwabska Cyganka” – prokuratura zajęła się sprawą Viki Gabor

fot. mat. pras.

Po zwycięstwie Viki Gabor w konkursie Eurowizja Junior, w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy obrażających nastoletnią wokalistkę. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych od razu zareagował na rasistowskie wpisy wobec piosenkarki.

– OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW – BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR – głosił wpis na Facebooku Ośrodka.

Doniesienie w związku z komentarzami złożyło także oświęcimskie Stowarzyszenie Romów w Polsce.

Teraz sprawą zajęła się krakowska prokuratura. Prowadzi ona postępowanie w sprawie ksenofobicznych komentarzy.

Przypomnijmy, że Viki Gabor urodziła się w Niemczech. Wychowywała się w Wielkiej Brytanii, a później w Krakowie. Po zwycięstwie w Eurowizji Junior znaleźli się internauci, którzy twierdzili, że Viki nie powinna reprezentować naszego kraju, bo w ich mniemaniu nie jest Polką.

– Wy się nią jaracie, a to nawet Polka nie jest, tylko szwabska Cyganka – czytamyliśmy w jednym z komentarzy.

– Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multikulti. Właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką, nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną – pisał kolejny hejter.

Nawet pod postem Prezydenta Andrzeja Dudy, w którym gratulował on 12-latce wygranej pojawiły się komenatrze tego typu:

– Cyganka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii, wygrała dla Polski… Multi-kulti jak sk….syn.

Przypomnijmy, że za publiczne znieważanie ze względu na przynależność narodową lub rasową grozi kara trezch lat więzienia.

Najnowszy hit Viki Gabor, nagrany z legendarna Kaya – „Ramię w ramię” zbliża się an YouTube do 10 milionów wyświetleń. Warto wspomnieć, że video trafiło do sieci niespełna miesiąc temu.

Polecane

Share This