To nie była promocja na Black Friday. Steven Wilson sprzedał wyjątkowy egzemplarz swojej płty

Tylko jedna sztuka „ULTRA DELUXE BOXSET ON OBSOLETE MEDIA”


2020.11.30

opublikował:

To nie była promocja na Black Friday. Steven Wilson sprzedał wyjątkowy egzemplarz swojej płty

Steven Wilson przygotował wyjątkowy egzemplarz swojego najnowszego albumu „THE FUTURE BITES”. Wydanie „ULTRA DELUXE BOXSET ON OBSOLETE MEDIA”, które ma tylko jedną sztukę, zostało sprzedane za 10 tys. funtów, czyli równowartość 50 tys. złotych. Cały dochód przekazany zostanie na fundację Music Venue Trust, by wspomóc branżę koncertową. Z okazji Black Friday w sieci pojawiła się również specjalna wersja klipu „PERSONAL SHOPPER”.

„ULTRA DELUXE MUSIC PRODUCT ON OBSOLETE MEDIA” to zarazem symbol absurdalnego konsumeryzmu, ale też wyjątkowy prezent dla najbardziej zagorzałego fana Stevena Wilsona.

Akcja jest jednorazowa i nie zostanie powtórzona. Inicjatywa doskonale łączy się z całym procesem kreatywnym tworzenia szóstego albumu solowego przez Stevena. Produkt dla najbardziej aspirujących udowadnia, że pomiędzy artystą a fanem istnieje stała rozmowa. Wyjątkowa edycja „THE FUTURE BITES” to nie masowo wysłany e-mail, ale coś, co jest najbliższe ożywionej i pogłębionej dyskusji z artystą podczas kolacji jeden na jeden.

Co zawiera boks „ULTRA DELUXE MUSIC PRODUCT ON OBSOLETE MEDIA” wart 10 tysięcy funtów?

NOW SOLD OUT – ULTRA DELUXE MUSIC PRODUCT ON OBSOLETE MEDIA LIMITED EDITION OF ONE £10,000. All proceeds to Music Venue Trust

Posted by Steven Wilson on 2020 Listopŏd 27, piōntek

– jednostronny singiel 7’’ z niewydanym nigdzie indziej utworem „THE TASTEMAKER”
– jeden egzemplarz wydawnictwa
– torba na laptop użyta w teledysku „EMINENT SLEAZE”
– test pressing „THE FUTURE BITES”
– test pressing „EMINENT SLEAZE” z b-side’ami „EYEWITNESS” / „IN FLORAL GREEN”
– test pressing „12 THINGS I FORGOT” z b-side’ami „MOVE LIKE FEVER” / „KING GHOST (TANGERINE DREAM REMIX)”
– CDR z niewydanym nagraniem z soundchecku z 2016 z coverem, który był grany na żywo tylko na próbie
– certyfikat i medal potwierdzający nominację do Grammy dla Stevena Wilsona za „Grace For Drowning” w kategorii Najlepszy miks surround sound
– drukowane materiały użyte w klipie do „EMINENT SLEAZE”
– 6 laminowanych pasów Access All Areas z tras koncertowych, które odbyły się w latach 2011-18
– polaroidy z sesji zdjęciowej do okładki „THE FUTURE BITES”
– oryginalny rysunek Hajo Mueller Stevena Wilsona
– ręcznie napisane teksty do utworów wydanych w latach 1996-2020: „Count of Unease”, „Follower”, „Eminent Sleaze”, „Salvaging”, „Veneno Para Las Hadas”, „Personal Shopper”, „The Raven that Refused to Sing”, „Dark Matter”

Ta edycja „THE FUTURE BITES” doprowadza koncept limitowanych wydawnictw deluxe do logicznego i ekstremalnego końca. Oczywistym było, że musi zostać wydana w jednym egzemplarzu. W wielu sensach bliżej jej do świata sztuki niż muzyki czy luksusowych towarów. Tylko jedna osoba może być właścicielem obrazu, na którym artysta osobiście pozostawił ślady pędzla. Nie ma wariacji, tylko oryginał. Ponieważ boks zawiera dużo elementów, właściciel będzie mógł wybrać, czy chce się nimi podzielić, a może zachowa dla siebie. Czy wystawi gdzieś ‘the painting’ albo powiesi na ścianie we własnym domu? Gdybym to ja miał decydować, zachowałbym wszystko dla własnych oczu, ale decyzja należy do kupującego.
-Steven Wilson

Z okazji Black Friday w sieci pojawiła się również specjalna wersja klipu „PERSONAL SHOPPER”.

Jak mówi sam Wilson: – Utwór jest gdzieś pomiędzy byciem listem miłosnym do zakupów (które uwielbiam!) oraz niezręcznością, jaką odczuwam z powodu podstępną naturą współczesnego konsumpcjonizmu. Klip Lucretii z dużą dawką czarnego humoru idealnie oddaje ten dylemat.

Reżyserka teledysku dodaje:

Utwór jest społeczną krytyką konsumeryzmu oraz tego, jak wypełniamy nasze życia zbędnymi towarami, by czuć się kimś ważnym, kochanym, lepszym. Prawda jest taka, że smutek nie odejdzie wraz z kolejną parą modnych butów. Możemy pozbyć się złych emocji jedynie, gdy zajmiemy się tym, co tkwi w nas samych. Jeśli tego nie zrobimy… Cóż, zostaniemy wtedy z mnóstwem przedmiotów dookoła, ale w środku wciąż będzie pustka. Miałam szczęście, że utwór trwa 6 minut, bo dzięki temu mogłam rozwinąć ciekawą narrację. Moim zamysłem było stworzenie fikcyjnego świata, w którym ludzie kupują towary, ale zapłatą są nie tylko pieniądze, ale też części ciała. To nawiązanie do tego, że im bardziej szukamy odpowiedzi na zewnątrz, tym mocniej znikamy w środku.

Album „THE FUTURE BITES” ukaże się 29 stycznia 2021.

Polecane

Share This