To o niej „Będzie Głośno!”


2018.12.14

opublikował:

To o niej „Będzie Głośno!”

We wtorek 4 grudnia w studiu radiowej Czwórki odbyła się konferencja prasowa, podczas której Marta Zalewska – zwyciężczyni drugiej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”, zagrała akustycznie trzy utwory z premierowego albumu. W roli recenzentek debiutanckiego materiału artystki pojawiły się Urszula Dudziak, Monika Borzym i Marcelina.

Czuję się oczywiście bardzo szczęśliwa. Wydanie autorskiej płyty, to było coś o czym marzyłam najbardziej, całe moje muzyczne życie, a że w zasadzie z muzyką mam bardzo dużo wspólnego odkąd tylko cokolwiek pamiętam, to naprawdę jest bardzo ważna chwila i wszystko, co się teraz dzieje, przeżywam chyba razy dwa. Chciałam więcej i mam – mówiła Marta Zalewska. – To jest naprawdę wyjątkowo uzdolniona osoba. Pisze piękne teksty, z takim cudownym przesłaniem. Bardzo ważnym – powiedziała Urszula Dudziak. – Głos ma po prostu niezwykły. Często mam problem, że słucham wokalistów i nie rozumiem, co oni śpiewają. Marta ma taką rewelacyjną dykcję. Czasem mówię o „Hendriksie w spódnicy”, Ty jesteś też Prince’em w spódnicy. Jest to naprawdę niezwykła postać, która ma wszystko. Tak, jakby Pan Bóg się zamyślił i dał jej za dużo – dodała wokalistka.

Miałam przyjemność usłyszeć utwory Marty już dosyć dawno temu i od samego początku nie potrafiłam zrozumieć świata i ludzi, dlaczego to jeszcze nie ujrzało światła dziennego i dlaczego wszystkie wytwórnie w Polsce nie zabijają się o ten niesamowity produkt, którym Marta niewątpliwie jest, poza tym, że jest Artystką przez wielkie „a”. Tak, jak pani Ula wcześniej powiedziała – Marta ma po prostu cały „pakiet”, ale nie dziwi mnie, że to trwało tak długo, bo rzeczy, które są popularne dzisiaj, które „lecą” w radiu, zaskakują mnie równie często, jak radosna myśl o Marcie. Rozumiałam, że świat jest tak skonstruowany, że nie docenia rzeczy pięknych i prawdziwych, i one często nie mają dla świata wartości, ale jednak – jest Czwórka, jest „Będzie Głośno”, są ludzie, którzy mają serca, słuch i mózg – mówiła Monika Borzym.

Jak słucham tego, to aż ci Marta zazdroszczę, naprawdę. Jesteś takim „pakietem”. Tu się wszystko zgadza. To jest świadoma artystka, wyjadaczka już niejednej sceny. Trzeba tej muzyki słuchać, wspierać, chodzić na koncerty, kupować bilety, kupować kolejne płyty i po prostu chwalić się, że mamy taką Martę – powiedziała Marcelina.

Podczas spotkania dla mediów, które poprowadził Damian Sikorski – dziennikarz muzyczny Czwórki, autor audycji „Będzie głośno!”, zaprezentowany został także teledysk do utworu „Więcej”. Klip w reżyserii Piotra Pluty i Kasi Kornelii Kowalczyk powstał we współpracy ze Szkołą Teledysków, Fundacją Inicjatyw Kulturalnych „Plaster” i radiową Czwórką. Piosenkę można usłyszeć w nowościach Listy Przebojów Programu 3.

Uczestnicy spotkania otrzymali przedpremierowo egzemplarz płyty. Transmisja audycji dostępna była w systemie cyfrowym DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, a streaming wydarzenia można zobaczyć na Facebooku Czwórki.

Polecane

Share This