Tomasz Mreńca prezentuje „Canadę”


2018.11.29

opublikował:

Tomasz Mreńca prezentuje „Canadę”

foto: Max Bugajak

23 listopada w wypełnionej po brzegi Sali Holoubka w legendarnym Klubie SPATiF, odbyła się premiera nowego teledysku Tomasza Mreńcy do utworu „Canada”. Jest to kolejny singiel promujący doskonale przyjęty album „Peak”, wydany przez wytwórnię Nowe Nagrania. Internetowa premiera wideoklipu miała miejsce 27 listopada.

Wieloznaczny i symboliczny teledysk idealnie oddaje charakter niepokojącego brzmienia Tomasza Mreńcy, które artysta uzyskał, nagrywając nad Bałtykiem. „Bardzo podoba mi się brzmienie tego albumu, subtelnie zamazujące granicę między przetwarzaniem akustycznych barw a obróbką syntetycznych” – pisał o płycie „Peak” Bartek Chaciński (Ocena: 8/10, Polifonia). Utwór „Canada” to jeden z najważniejszych momentów na ambitnym albumie, dlatego powstał do niego teledysk, którego fabularny rozmach jeszcze namiesza na festiwalach filmowych i wideoklipów! Za reżyserię odpowiada Marek Leszczewski, a zdjęcia do teledysku robił Max Bugajak. Wideo zostało zarejestrowane na terenie Podlasia oraz Warszawy. Zdjęcia zaczęły się w marcu, a skończyły w październiku.

Tomasz Mreńca zajmuje się obecnie promowaniem swojego najnowszego albumu, a informacje o zbliżających się występach można znaleźć na facebookowej stronie artysty oraz fanpage’u wytwórni Nowe Nagrania.

Polecane

Share This