TomB zarzuca Beteo plagiat (wideo)


2018.12.23

opublikował:

TomB zarzuca Beteo plagiat (wideo)

fot. mat. pras.

Kilka dni temu na kanale Panteon Records pojawił się kawałek Tomba “Thuggin’”. Gościnnie pojawili się w nim Ucin i Beteo, przy czym ten drugi wbrew swojej woli. W efekcie SB Maffija zgłosiła roszczenie dotyczące naruszenie praw autorskich i utwór zniknął z YouTube’a.

Beteo wyjaśnił, że TomB wykorzystał nagraną na szybko zwrotkę bez jego zgody, w dodatku opublikował ją na innym bicie niż ten, do którego pierwotnie nawijał gracz SB. TomB nie skomentował tego w żaden sposób, zaatakował za to z innej strony. Raper opublikował krótkie wideo „Pan Bóg nieruchliwy, ale sprawiedliwy”, w którym zestawia fragment „Amber”, czyli utworu, w którym Beteo połączył siły z Peją, ze swoim kawałkiem „Patrzę na ciebie jak śpisz” sprzed dwóch lat. TomB sugeruje, że Beteo plagiatuje w numerze Rycha jego styl i dołączonym do nagrania pytaniem „ciąg dalszy nastąpi?” zapowiada kontynuację, co może oznaczać, że wkrótce doczekamy się dissu skierowanego do Beteo.

NA 31 grudnia TomB zaplanował premierę nowego albumu “Najlepszy raper w Polsce”. 12 grudnia raper zaprezentował pochodzący z niego numer „Agrypnia”, zapowiadając przy tym, że do końca roku będzie każdego dnia publikował premierowy kawałek. Niestety, póki co nie usłyszeliśmy żadnego z zapowiedzianych numerów.

Polecane

Share This