„tOMEk Beksiński” – szczegóły wydawnictwa

W październiku płyta z tekstami Tomasza Beksińskiego


2011.08.24

opublikował:

„tOMEk Beksiński” – szczegóły wydawnictwa

Już 17 października ukaże się płyta, która powstała w wyniku współpracy grupy OMNI i Macieja Januszko z zespołu MECH. Album zatytułowany „tOMEk Beksiński”, sygnowany nazwą OME, zawierać będzie 10 kompozycji, w tym 8 do tekstów Tomka Beksińskiego.

Teksty te Beksiński stworzył w latach 1983/84 do utworów skomponowanych przez OMNI, jednak do tej pory piosenki te istniały tylko w wersji „demo”, czekając na odpowiedniego wokalistę. Wszystkie te utwory zostały nagrane po raz pierwszy, ale kompozycje pochodzą z lat 1983/84 z wyjątkiem „Latającej Trumny”,”Ucieczki”, „Children of Cool” oraz „Herigerigeri”.

Finalnie do Marcelego Latoszka i Rafała Błażejewskiego z OMNI dołączył Maciej Januszko (MECH) i tak powstał projekt OME. Na płycie udział wzięło grono znakomitych gości, wśród których znaleźli się: Anja Orthodox (Closterkeller), Wojtek Waglewski (Voo Voo), Jerzy Styczyński (Dżem), Łukasz Rychlicki (Merry Pop Ins), Robert Fijałkowski (Drimsztajn), Piotr Pniak (Proletaryat) oraz muzycy grupy MECH: Piotr „Dziki” Chancewicz, Tomasz „Soolo” Solnica i Paweł „Rekin” Jurkowski.

Tomek Beksiński był jednym z najbardziej charyzmatycznych polskich dziennikarzy muzycznych, a także tłumaczem języka angielskiego. Znany był z radiowej anteny najpierw Pr II Polskiego Radia, a następnie Pr III Polskiego Radia, pisał m.in. do Teraz Rocka i Machiny. Był naczelnym tłumaczem filmów z Jamesem Bondem i serii Cyrku Monty Phytona Zmarł 24 grudnia 1999 roku.


Lista utworów:

1. OMNI – uwertura

2. VISION OF DEATH

3. PO DESZCZU

4. LATAJĄC W TRUMNIE

5. CHILDREN OF COOL

6. NOCNY SPACER

7. OTWÓRZ DRZWI

8. UCIECZKA

9. HERIGERIGERI

10. ELEKTRYCZNY GŁOS

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Polecane