Tove Lo jako support i… jako headliner w Polsce

Artystka przedłuża swój pobyt u nas.


2017.03.18

opublikował:

Tove Lo jako support i… jako headliner w Polsce

Informowaliśmy już, że 18 czerwca Tove Lo pojawi się w Polsce jako support Coldplay podczas koncertu na PGE Narodowym. Live Nation Polska poinformowało właśnie, że artystka zostanie w Warszawie nieco dłużej i dzień po stadionowym występie da klubowy koncert w Stodole.

Tove będzie promować w Polsce świetną ubiegłoroczną płytę „Lady Wood”. Ceny biletów na koncert Szwedki wynoszą 121 pln.

Artystka zadebiutowała w 2014 roku, wydając płytę „Queen of the Clouds”, która sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. Tove zdobyła ogromną popularność głównie za sprawą singla „Habits (Stay High)”. Utwór w wersji zremiksowanej przez duet Hippie Sabotage został odtworzony na YouTube już ponad pół miliarda razy i osiągnął trzecie miejsce na liście Billboard Hot 100. – Pochodzę z małego kraju i ten ogromny sukces bardzo mnie zaskoczył. To dla mnie wiele znaczy – mówi Tove i dodaje: – Jest pewien główny nurt tego, jak postrzegana jest rola kobiety w społeczeństwie i zazwyczaj nie ma on nic wspólnego z tym, co ja robię. Mam nadzieję również, że mam jakiś wpływ na zmiany i na to, że ludzie zaczynają mówić, co myślą na ten temat.

„Lady Wood” to drugi album wokalistki. Krążek ten poszerza horyzonty artystki, pokazuje różne sprzeczności, jest bardziej dopracowany i feministyczny w swojej treści. – Nie ma lepszego słowa jak twardzielka – tymi słowami opisała artystka swój album. Tytuł nawiązuje też żartobliwie do nieoficjalnego przydomka jakim okrzyknięto artystkę, czyli Najsmutniejsza Dziewczyna w Szwecji. – Kiedy ludzie mnie poznają mówią: „Och, jesteś naprawdę szczęśliwa”. Przecież nie będę ciągle pijana, opłakiwała swojego złamanego serca – powiedziała z uśmiechem wokalistka, dodając: – Dobrze, nie za każdym razem.

Polecane