Travis Scott usunięty z przyszłorocznego składu festiwalu Coachella?


2021.12.13

opublikował:

Travis Scott usunięty z przyszłorocznego składu festiwalu Coachella?

Foto: @cgm.pl / @piotr_tarasewicz

Tegoroczna edycja festiwalu Astroworld Travisa Scotta zakończyła się gigantyczną tragedią. Już pierwszego dnia odbywającą się w Houston imprezę trzeba było przerwać, ponieważ w wyniku naporu tłumu na barierki zginęło 10 osób, a ponad 300 zostało rannych.
Do koszmarnych wydarzeń doszło w trakcie koncertu współorganizatora i jednocześnie gwiazdy wydarzenia. W mediach atakowano Scotta za to, że nie zareagował w porę, ale raper stojąc na oświetlonej sceny po prostu nie widział dantejskich scen rozgrywających się na dole. Raper złożył kondolencje rodzinom ofiar i zadeklarował, że opłaci pochówki zmarłych.

Astroworld już kilka godzin przed tragedią jawiło się jako niezbyt bezpieczne miejsce. Publikowane w godzinach popołudniowych nagrania przedstawiały m.in. fanów demolujących bramki bezpieczeństwa. Przeciwko organizatorom złożono ponad 140 pozwów, w większości z nich raper figuruje jako jedna z pozwanych stron. Tymczasem CNN informuje, że Travis w odpowiedzi na kolejne pozwy zaprzecza, jakoby miał się dopuścić jakichkolwiek zaniedbań. Raper nie czuje się winny tragedii zarówno jako artysta jak i jeden z organizatorów.

Tego typu postawa zdenerwowała prawdopodobnie część fanów rapera. W serwisie Change.org powstała petycja wyzywająca Goldenvoice, organizatora m.in. festiwalu Coachella, o usunięcie rapera ze wszystkich organizowanych przez firmę imprez. Na razie nie wiadomo czy petycja miała jakikolwiek wpływ na organizatorów jednego z najbardziej znanych festiwali na świecie, ale w piątek pojawiła się plotka, że Travis został usunięty z line-upu imprezy.

Serwis KESQ z Palm Springs poinformował, że menedżer ds. usług społecznościowych w Indio, Jim Curtis, powiedział, że Scott „nie będzie już występował” na przyszłorocznym wydarzeniu. Podobną informację przekazał magazyn Variety, który poinformował, że Scott został”skutecznie” usunięty z listy wykonawców festiwalu. Według Variety, przedstawiciele festiwalu poinformowali agentkę Scotta, Carę Lewis, że planują usunąć rapera ze składu i zapłacą kary związane z tą decyzją.

Na razie zarówno przedstawiciele Goldenvoice jak i management Travisa nie potwierdzili oficjalnie tych dosienień.

Polecane

Share This