Trzy niezwykłe połączenia w Skwerze


2012.01.01

opublikował:

Trzy niezwykłe połączenia w Skwerze

21 stycznia: R.U.T.A. & PAPRIKA KORPS

5 lutego: PABLOPAVO & ŚWIETLIKI

24 marca: PROJEKT WARSZAWIAK & ŻYWIOŁAK

Każdy z trzech koncertów opiera się na idei muzycznego spotkania na jednej scenie artystów, którzy – choć czasem znają się osobiście – nie mieli okazji występować razem. Będziemy świadkami nietypowych połączeń zespołów zwykle przypisywanych do odległych sobie nurtów muzycznych. Artyści, poza wykonaniem swojego programu, będą starali się nawzajem uatrakcyjnić swoje koncerty – czy to biorąc na warsztat piosenkę koncertowego partnera, czy też pojawiając się na scenie gościnnie, w najmniej spodziewanym momencie.

„Pomysł na taki cykl imprez narodził się w mojej głowie już dawno. Nie raz zdarzało się, że na scenę podczas występu któregoś z naszych zespołów zapraszany był gość, najczęściej wokalista, który był na koncercie wyłącznie w charakterze widza. Zazwyczaj publiczność reagowała entuzjastycznie na takie niespodziewane gościnne występy. Tym razem jednak postanowiliśmy pójść o krok dalej i namówić zespoły, aby spróbowały przygotować fragment wspólnego występu wcześniej. Zostawiliśmy im wolną rękę w zakresie sposobu współpracy. Pomysł przypadł do gustu ekipie z Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, więc wspólnie zapraszamy na najprawdziwsze muzyczne niespodzianki” mówi Piotr Maślanka, właściciel Karrot Kommando, wokalista Paprika Korps i jeden z pomysłodawców cyklu Trzy Niezwykłe Spotkania.

Sami muzycy też nie mogą się już doczekać wspólnych występów. Mistrz Pablopavo komentuje pomysł:

“Koncert ze Świetlikami to dla nas duża Heca. A dla mnie osobiście heca hec. To jeden z najważniejszych zespołów mojej młodości i teraźniejszości. Hecą numer trzy będzie to, że planujemy wraz z Krakusami sporo niespodzianek. Może wspólne numery, może wzajemne „coverowanie”… Nie chcę zdradzać szczegółow, ale cieszymy się na ten koncert, jak na żaden inny!”

 

 Jeden z założycieli Projektu Warszawiak, Jacek Jędrasik, o ich koncercie z Żywiołakiem:


“Już na pierwszy rzut ucha Żywiołak i PW prezentują odmienne, nieprzystające do siebie muzyczne światy. Jednak w przypadku obydwu zespołów można chyba mówić o podobnych ideach, które przyczyniły się do ich powstania. Mowa o pewnych pojęciach typu folk, tradycja, przeszłość, etc. Oczywiście podejście do kształtowania samych dźwięków, brzmień czy śpiewania jest w obydwu przypadkach skrajnie różne. Tym ciekawszy może być koncert, na którym te dwie odmienne, muzyczne stylistyki zostaną bezpośrednio ze sobą skonfrontowane, a być może, nawet twórczo połączone…”

Twórcy Projektu: AKW Karrot Kommando i Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny MIEJSCE KONCERTÓW: SKWER – filia Centrum Artystycznego  Fabryka Trzciny, Galeria na poziomie -1

START wszystkich koncertów: godz.20 

Polecane

Share This