Turisas w ten weekend w Polsce


2014.03.07

opublikował:

Turisas w ten weekend w Polsce

Przypominamy o dwóch koncertach lubianych i popularnych w Polsce fińskich folk-metalowców z Turisas. W roli supportów zobaczymy dwa zespoły: Starkill z USA oraz warszawską Morhanę.

Gdzie i kiedy:

8.03 – Kraków, Kwadrat

9.03 – Warszawa, Proxima

Ceny biletów:

70 zł – przedsprzedaż

80 zł – w dniu koncertu

Turisas:

Kapela dowodzona od samego początku, czyli roku 1997, przez Mathiasa „Warlorda” Nygårda i Jussiego Wickströma, w ostatnich latach parokrotnie gościła w naszym kraju (choćby z rodakami z Finntroll i na MetalFeście) ku uciesze sporego grona fanów folk metalu nad Wisłą. Zakorzeniona w fińskiej tradycji epicka, mocno filmowa muzyka, pełna energii i pięknych melodii, cieszy się coraz większą popularnością na świecie, bo Mathias z Jussim nie trzymają się sztywno konwencji i nie boją się nawiązywać do innych gatunków. A w tekstach nie opierają się wyłącznie na rodzimej mitologii, proponując w zamian od jakiegoś czasu bardziej uniwersalne treści. Są pomalowane twarze, hasanie po lesie, dawny oręż, opończe, ale również nawiązania do współczesności. Dobrym tego przykładem jest zilustrowany wideoklipem kawałek „Ten More Miles” z albumu „Turisas2013”, czwartego w dorobku zespołu, który Finowie będą promować podczas swej kolejnej wizyty w Polsce. Wszystkie wcześniejsze wspominają bardzo miło.

Starkill:

Na gruzach formacji Ballistika i Massakren narodził się w 2012 roku w Chicago nowy twór, który nazwano Starkill. Melodyjny death metal, symfoniczny metal z klawiszami, szczypta black metalu plus ociupinka progmetalu – oto cześci składowe Starkill.  To coś dla tych, którzy nie mają nic przeciwko temu, by słuchać Nocturnus oraz łączyć fascynację tą grupą z miłością do Children Of Bodom, Nightwish, Amon Amarth i Dragonforce.

Morhana:

Morhana jest zespołem, który łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy rzeczywiście wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter grupy. Zespół istnieje od roku 2006 i jak dotąd ma na swoim koncie dwa dema oraz jeden album EP. Obecnie trwają pracę nad wydaniem pierwszej, pełnej płyty.

Polecane

Share This