TVP wykorzystała materiał z Pol’and’Rock Festivalu bez zgody i zamazała logo kanału Owsiaka. Szef WOŚP bezlitosny

"Mógłbym Was porównać tylko do agencji sowieckiej TASS".


2021.04.30

opublikował:

TVP wykorzystała materiał z Pol’and’Rock Festivalu bez zgody i zamazała logo kanału Owsiaka. Szef WOŚP bezlitosny

fot. Stanisław Wadas / WOŚP

Telewizja Polska – delikatnie mówiąc – nie sprzyja Jerzemu Owsiakowi i WOŚP. Czasem jednak potrzebuje materiałów wideo z organizowanego przez fundację festiwalu Pol’and’Rock. Co wtedy robi? Pożycza, ale nie dość, że nie pyta o zgodę, to jeszcze zamazuje logo kanału KręciołaTV, ukrywając w ten sposób źródło, z którego zaczerpnęła wideo.

TVP Łódź wyemitowała w swoim programie „Kultura bez maski” wywiad z wokalistą Łydki Grubasa Hipisem. Rozmowie towarzyszył fragment koncertu grupy na Pol’and’Rock Festivalu 2019. Niestety, sposób w jaki stacja zdobyła i przedstawiła materiał, odbiera od powszechnie przyjętych standardów.

TVP łże. Chciałem napisać poważniej i w tonie bardzo rzeczowym, ale ten news jest tak abstrakcyjny, że przypomnę hasła wypisywane pod koniec lat 80. na murach polskich miast.

Abstrakcją jest robić rzeczy tak idiotyczne, durne, żeby nie powiedzieć żenujące, że nawet my stwierdziliśmy, że nie będziemy się z tym szarpali formalnie, nie będziemy wysyłać pism do Rady Etyki Mediów, pism prawniczych pisanych prawniczym językiem, wszelkiego rodzaju pozwów, które tak na końcu są jak pisanie na Berdyczów – komentuje Jerzy Owsiak.

Sprawdź także: Grzegorz Markowski wróci na scenę, ale nie zagra już z Perfectem? Nowe wieści w sprawie

Telewizja Łódź, regionalna, wysyła dziennikarza, aby porozmawiał z Hipisem, wokalistą kapeli Łydka Grubasa. Hipis rozmawia z życzliwie nastawionym do świata muzycznego dziennikarzem. Dziennikarz montuje materiał, zanosi do redakcji, a redakcja w kolejności montuje materiał, ilustrując go materiałem muzycznym. Materiał jest po chamie, bez żadnego pytania o zgodę (dalibyśmy), w złej jakości (od nas dostaliby dobrą) z naszego Pol’and’Rock Festivalu, który – jak każdy materiał – ma swój logotyp KręciołaTV. Logotyp, nie uwierzycie, w sposób idiotyczny, co widać na załączonym obrazku, po chamie i niestarannie jest zamazany. I nie dość, że wymazany logotyp, to państwowo-telewizyjny analfabeta napisał „rapapra” zamiast „rapapara”, a zamiast Pol’and’Rock napisał POLANDROK. Nie wierzę, nawet mnie jest trudno w to uwierzyć! Co za gamonie 😉 A następnie materiał wyemitowano na antenie TVP. Słowo nieprofesjonalna telewizja byłoby słowem zbyt grzecznym i za eleganckim. Absolutna chamówa, która tylko stawia kropkę nad i – ocenia szef WOŚP.

Organizatorzy Pol’and’Rock Festivalu zapowiada, że po tym, jak z jego materiałem obeszła się Telewizja Polska, jej przedstawiciele nie mają co liczyć na to, że zostaną wpuszczeni na jakąkolwiek imprezę WOŚP.

Nigdy, przenigdy, obecna TVP nie zagości na żadnej naszej imprezie, jeśli nie potrafi uprawiać rzetelnego dziennikarstwa nawet w tak podstawowych sprawach. Kłamiecie, manipulujecie, robicie to niestarannie i gdybym jeszcze raz powołał się na czasy PRL-u, gdzie napisy „TVP łże” były obecne w całej Polsce, mógłbym Was porównać tylko do agencji sowieckiej TASS – kończy Owsiak.

Wyśmiany przez prezesa WOŚP materiał zniknął ze strony łódzkiego oddziału TVP.

Czyli do gamoni doszło – kwituje Owsiak.

Polecane

Share This