Two Door Cinema Club z nowym klipem


2019.05.20

opublikował:

Two Door Cinema Club z nowym klipem

fot. mat. pras.

Zespół Two Door Cinema Club opublikował nowy teledysk, który powstał do utworu „Satellite”. Klip wyreżyserował Eion Glaister (Catfish And The Bottlemen, Beirut). Obraz inspirowany jest kultowymi „Star Wars” oraz serialem „Battlestar Galactica”.

Mieliśmy wspaniały scenariusz oraz szczęście współpracować z Eoinem Glaisterem. Strzelanie do kosmitów i lizanie ich głów sprawiło nam dużo frajdy – mówi zespół.

„Satellite” zwiastuje najnowsze wydawnictwo zespołu „False Alarm”. Płyta trafi na półki sklepowe 21 czerwca (uwaga zmieniona data!) nakładem Prolifica Inc/PIAS. Nowy materiał został zarejestrowany w trakcie sesji w Londynie i Los Angeles. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Jacknife Lee (U2, R.E.M., The Killers). „False Alarm” skanuje i ośmiesza społeczne i środowiskowe bolączki współczesnego świata. Zawiera w sobie elementy popu, funku, disco, rocka i soulu.

Grupa powróciła na scenę latem w zeszłym roku grając koncert w ramach londyńskiego Community Festival, gromadząc ponad 35 000 widownię. Two Door Cinema Club ma na swoim koncie ponad 2 mln sprzedanych płyt, ponad 2 miliardy odtworzeń na platformach streamingowych oraz 300 mln odsłon na Vevo i YouTube.

Tracklista „False Alarm”:

1. Once
2. Talk
3. Satisfaction Guaranteed
4. So Many People
5. Think
6. Nice
7. Break
8. Dirty Air
9. Satellite
10. Already Gone

Polecane

Share This