Tyler, The Creator, Jamie Woon… Tauron Nowa Muzyka ogłasza nowe gwiazdy


2015.03.01

opublikował:

Tyler, The Creator, Jamie Woon… Tauron Nowa Muzyka ogłasza nowe gwiazdy

Organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka ujawnili kolejną czwórkę wykonawców, którzy wystąpią w tym roku w Katowicach. Trójka z nich przyjedzie do Polski po raz pierwszy.

Gwiazdami dziesiątej edycji imprezy będą Tyler, the Creator – jeden z liderów hiphopowego kolektywu Odd Future, młody wokalista Kwabs, który mimo iż dopiero w tym roku wyda debiutancki album, już teraz może się pochwalić wspólną trasą z Plan B, a także pochodzący z Islandii, specjalizujący się w muzyce ambient, duet Kiasmos. Cała trójka pojawi się w Polsce po raz pierwszy.

Czwartym ogłoszonym artystą jest pamiętający polską publiczność Jamie Woon. Brytyjski producent i wokalista przed czterema laty oczarował słuchaczy debiutanckim krążkiem „Mirrorwriting”. Na razie brak informacji o jego następcy, ale być może Jamie czymś nas zaskoczy.

X edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia roku na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego. Oprócz powyższej czwórki, w dotychczas ogłoszonym line-upie znajdują się Autechre, Ghostpoet, Doppereffekt, Portico, Fatima, Objekt, Vessels oraz The Juan McLean.

Polecane

Share This