Tymon: „Nie wstydzę się ‚Świntucha'”


2021.10.10

opublikował:

Tymon: „Nie wstydzę się ‚Świntucha'”

fot. Jacek Kuropatwa

Czwarty tom książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy” już się drukuje, ale wciąż pozostało kilka niewiadomych, jeśli chodzi o obsadę. Ogłoszony został udział takich artystów jak DJ Decks, Emade, Gruby Mielzky, Małpa czy VNM – dziś do tego grona dołączył Tymon, czyli legenda wrocławskiej sceny, autor hitu „Oto ja”, a obecnie kluczowa postać w firmie Techland, potentacie rynku gier komputerowych.

Wywiad z byłym raperem został przeprowadzony w kwietniu we Wrocławiu i trwał ponad cztery godziny, co przełożyło się na 24-stronicowy materiał o objętości ponad 52 000 znaków. Podczas spotkania Tymon Smektała opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, dlaczego żadna jego płyta nie ukazała się w RRX, jak przebiegały prace nad pierwszym numerem „Klanu”, jak wspomina studia doktoranckie oraz z czego jest najbardziej dumny w kontekście wieloletniej pracy w „CD-Action”.

(…) nie żałuję tego, jak się potoczyło moje życie i bardzo rzadko wracam myślami do czasów rapowych. Może dwa razy do roku posłucham którejś z płyt – i tyle. Najwięcej radości oczywiście zawsze sprawia ‚Świntuch’ (…). Nie wstydzę się go; jest to dla mnie po prostu coś śmiesznego z dawnych czasów. Gdy Techland zatrudnia nowe osoby, niektóre z nich kojarzą mnie i wiedzą, że nagrałem przed laty taką płytę, ale z niektórymi poznaję się na stopie czysto zawodowej i dopiero po kilku tygodniach ktoś im uzmysławia całą historię – ze śmiechem wspomina Tymon we fragmencie wywiadu, który został dziś udostępniony na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek, czwartek oraz niedzielę do 17 października. Dotychczas ogłoszeni zostali Abradab, Avi, DJ Decks, Emade, Falcon1, Gruby Mielzky, Juras, Jakub i Paweł Krok, Małpa, Marta Nizio-Siara, Tymon oraz VNM.

Na tej stronie możecie zamówić swój egzemplarz „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”.

Polecane

Share This