Uczestniczka „The Voice” z Ukrainy przerabia antyfaszystowską pieśń i dedykuje ją wszystkim, którzy walczą za kraj


2022.03.16

opublikował:

Uczestniczka „The Voice” z Ukrainy przerabia antyfaszystowską pieśń i dedykuje ją wszystkim, którzy walczą za kraj

Chrystyna Sołowij zyskała popularność w Ukrainie za sprawą udziału w programie „The Voice”. W obliczu rosyjskiej agresji na jej kraj, Chrystyna zdecydowała się na nagranie nowej wersji utworu „Bella Ciao”. Przypomnijmy, że oryginalna wersja pieśni powstała we Włoszech w 1942 roku i była hymnem partyzantki walczącej z faszystami. Melodię zapożyczono z pieśni ludowej śpiewanej, a autor słów pozostaje nieznany. „Bella Ciao” należy do najbardziej znanych na świecie pieśni antyfaszystowskich. Jest również często śpiewana w parlamencie włoskim przez deputowanych partii lewicowych. Widzowie na całym świecie poznali utwór dzięki netflix’owej produkcji – „Dom z papieru” – był on często śpiewanych przez głowach bohaterów serialu.

Chrystyna Sołowij napisała nowy tekst do „Bella Ciao”, który odnosi się do sytuacji w jej kraju. Akustyczna wersja piosenki pojawiła się na Instagramie wokalistki i w szybkim czasie zyskała sporą popularność. W tej chwili odtworzono ją blisko 800 tysięcy razy.

– Moja wersja włoskiej piosenki ludowej. Dedykuję naszym bohaterom, Siłom Zbrojnym i wszystkim tym, którzy teraz walczą o swoją ojczyznę – napisała Chrystyna.

Utworu możecie posłuchać poniżej.

Polecane

Share This