Vallium zwycięzcą Coke Live Fresh Noise 2011


2011.06.17

opublikował:

Vallium zwycięzcą Coke Live Fresh Noise 2011

Został nim krakowski zespół rockowy Vallium. Nagrodą główną dla laureatów jest występ na Coke Live Music Festival, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia w Krakowie. Muzycy otrzymają również pieniądze na zakup sprzętu muzycznego oraz sesję nagraniową w profesjonalnym studio.

W finale tegorocznej, piątej edycji Coke Live Fresh Noise o tytuł laureata walczyło 5 zespołów: Dead On Time, Hajva, Last Blush, New New i Vallium. W drodze elektronicznego głosowania prowadzonego na oficjalnej stronie programu (www.cocacola.pl/cokelivefreshnoise) internauci zdecydowali, że laur zwycięstwa powędruje do zespołu Vallium.

Nagrodę główną w konkursie Coke Live Fresh Noise stanowi występ na sierpniowym Coke Live Music Festival w Krakowie. Podczas festiwalu Vallium wystąpi obok takich gwiazd jak Interpol, The Kooks, White Lies, You Me AT 6 czy Kid Cudi. Ponadto zespół otrzyma pieniądze na zakup sprzętu muzycznego oraz profesjonalną sesję nagraniową.

Zwycięski zespół Vallium powstał w 2005 roku w Krakowie. Jego skład tworzą: Artur Starżyk (wokal), Marcin Wolski (perkusja), Michał Marczak (bas) i Jakub Jaworski (gitara). Rockowe brzmienie grupy inspirowane jest głównie grunge’m i nu-metalem, choć znaczny wpływ miała na zespół również muzyka lat 70-tych. Ostatnio muzycy zafascynowali się także muzyką etno, co zaowocowało włączeniem do swych kompozycji tak nietypowych instrumentów jak wietnamska drumla Dan Moi czy indyjska tambura.  Sami o sobie mówią, że „Vallium to przede wszystkim pełne energii koncerty”, których dotychczas zagrali ponad 100 (m.in. na Slot Art Festival). 

Wygrana w konkursie Coke Live Fresh Noise to ważne wydarzenie dla młodych artystów. Potwierdza to zwycięzca kolejnej edycji konkursu:

„W momencie, gdy dowiedziałem się o wygranej, byłem w pracy i aż gotowało się we mnie, aby wyskoczyć pod sufit i krzyczeć. Wyszedłem na korytarz i zacząłem obdzwaniać wszystkich znajomych. Wyobraziłem sobie, jak niesamowity będzie występ na scenie Coke Live Music Festival” – relacjonuje swoją reakcję na informację o zwycięstwie Artur Starżyk, wokalista zespołu.

„Pierwsze słowa, które cisną się na usta, to przede wszystkim wielkie podziękowania dla wszystkich naszych fanów, którzy zagłosowali i dla ludzi, którzy nas wspierali. Kiedy dowiedziałem się o wygraniu Coke Live Fresh Noise byłem niesamowicie szczęśliwy. To są niezwykle silne emocje. Stoi teraz przed nami ogromna szansa. Występ na Coke Live Music Festival to możliwość zaprezentowania się przed naprawdę dużą publicznością, na co czekaliśmy od dawna. To, co się teraz dzieje, to wielki sukces, na który pracowaliśmy od lat. Nie zapominamy jednak, że jeszcze wiele przed nami. Obecnie, chcemy poświęcić się pracy nad płytą i przygotowaniami do koncertów. Możemy obiecać, że jeszcze Was zaskoczymy!” – dodaje Michał Marczak, basista Vallium.

Polecane

Share This