Vampire Weekend wydadzą w maju


2013.02.05

opublikował:

Vampire Weekend wydadzą w maju

Kapela ogłosiła, że album „Modern Vampires Of The City” trafi na rynek 7 maja nakładem XL Recordings. Wśród dwunastu utworów znajdą się takie kompozycje jak m.in. „Obvious Bicycle”, „Everlasting Arms”, „Unbelievers” czy „Ya Hey”. Ta ostatnia piosenka będzie odpowiedzią na hit Outkast „Hey Ya”, zaś „Unbelievers” mogliśmy posłuchać jesienią ubiegłego roku na żywo na antenie programu Jimmy`ego Kimmela.

– Praca nad albumem to ciężka sprawa. Gdy zaczynaliśmy, udało nam się bardzo szybko napisać dwa lub trzy utwory. Strasznie się z tego cieszyliśmy, ale po kilku miesiącach zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli mamy robić płytę, potrzebujemy więcej nagrań – wspomina wokalista i gitarzysta Ezra Keonig. – I wtedy dopadł nas kryzys. Nikt nie chce nagrać trzech świetnych piosenek i dziewięciu gównianych. Za każdym razem poprzeczka się podnosi i wtedy człowiek nie wie, co ze sobą robić. Z trzecim krążkiem było najgorzej, ale mam wrażenie, że taka jest po prostu kolej rzeczy.

Większość prac nad albumem toczyła się w Los Angeles pod okiem producenta Ariela Rechtshaida (m.in. Major Lazer, Usher, Snoop Lion). – Obecność nowej osoby zdecydowanie zmienia dynamikę prac. Po dwóch albumach wyprodukowanych samodzielnie nareszcie udało nam się znaleźć kogoś, kto pod względem osobistym i muzycznym sprawia wrażenie, jakby był nieoficjalnym członkiem zespołu – dodał Keonig.

Polecane

Share This