Variete w Teatrze na Woli

Żywa legenda polskiej muzyki niezależnej powraca!


2010.01.03

opublikował:

Variete w Teatrze na Woli

Żywa legenda polskiej muzyki niezależnej wznawia działalność koncertową. Występ 30 stycznia 2010 roku w Teatrze Na Woli otwiera kolejny rozdział w bogatej twórczości grupy.

Zespół funkcjonuje od 1983 roku. Przeszedł w tym czasie wiele metamorfoz. Największe sukcesy odnosił na jarocińskich festiwalach. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Europie i USA. Jest laureatem prestiżowej Nagrody Polskich Melomanów w kategorii Album Roku 2008 – Nowa Fala / SynthPop / Cold Wave za ostatnią płytę pt. „Zapach wyjścia”, która ukazała się nakładem wytwórni Kuka Records.

Jest to muzyka, która od ponad ćwierćwiecza nie udaje żadnej innej – mieszanka rocka, jazzu, dubu, ambientu, elektroniki z poetyckimi tekstami. Muzycy zmierzają obecnie w kierunku trip-hopu… Obok Grzegorza Kaźmierczaka (wokale) i Marka Maciejewskiego (gitary), w składzie występuje teraz młody talent i spec od elektronicznych urządzeń – Paweł Rychert, na co dzień udzielający się w zespole Pchełki. Stąd też Variete, już jako trio, od czerwca 2009 roku rejestruje świeży materiał na kolejny, siódmy album. Efekty niebawem.

Na warszawskim koncercie zostanie przypomniany zarówno repertuar z dwóch ostatnich płyt, jak i kilka starszych szlagierów, oczywiście w nowych konwencjach brzmieniowych.

Więcej o zespole: myspace.com/variete i variete.serpent.pl

Koncert Variete

Teatr na Woli, Warszawa

30 stycznia 2010, g. 20.00

Cena biletów: 30 zł ulgowy / 40 zł normalny

Tagi


Polecane