W lipcu reedycje Kr`shna Brothers


2011.06.25

opublikował:

W lipcu reedycje Kr`shna Brothers

Ten polski zespół, grający muzykę grunge, został założony w Poznaniu w 1993 roku. Skład zespołu stanowili: Jacek Adamczyk (śpiew, gitara), Jarek „Shadok” Szydłowski (gitara), Witek Urbański (gitara basowa) oraz Tomasz Goehs (perkusja) znany także ze współpracy z tak uznanymi zespołami jak Turbo, Wolf Spider, Creation of Death, Kult, Kazik Na Żywo czy 2Tm2,3. W swojej krótkiej karierze, wydał zaledwie dwa album studyjne – „Food for Life, Spirit for Fuck” (1993) oraz „If…” (1995). Wśród utworów, które można usłyszeć na debiutanckim wydawnictwie, znajduje się cover piosenki Marka Grechuty – utwór „Dni, których nie znamy”. Jedną z ciekawostek jest również  fakt, że riff z kompozycji „We know how to kill” użyto jako podkład do utworu „Artyści” grupy Kazik na Żywo, który znalazł się na ich albumie „Na żywo, ale w studio (1994). W 1994 roku na rynku pojawił się album koncertowy „Liveforfuck”. Materiał zarejestrowano 28 stycznia 1994 roku w studio „Giełda” w Poznaniu, podczas koncertu dla radia „Merkury”.

Drugi album studyjny „If” wydano w ograniczonym nakładzie w 1995 roku. Jarek „Shadok” tak go wspomina: „W szczególności ważne było pojawienie się drugiego albumu ‘If’. Ważnego dla nas nie mniej niż ‘Food for life, Spirit for Fuck’, a może nawet bardziej osobistego, bo tworzonego i nagrywanego na spokojnie, który w wyniku niesprzyjającego zbiegu okoliczności, wydany został   w symbolicznym nakładzie i przez wielu nie zauważony. I tak staliśmy się dla wielu ludzi zespołem jednego albumu… Osobiście wiele razy słyszeliśmy od dziennikarzy lubiących debiutancki ‘Food for life, Spirit for Fuck’ – hey fajna płyta, szkoda, że tylko jedna. Kiedy mówiłem, że były dwie, widziałem zdziwione miny…”.

Kolejnym wydawnictwem zespołu był zapis wspólnego koncertu z zespołem Alastor, zarejestrowany na festiwalu w Jarocinie w 1993, a wydany pod tytułem „Live” kilka lat po rozpadzie grupy, w 2001 roku. Na gruzach formacji powstał rockowy zespół Lizar, którego stylistyka stanowiła spore zaskoczenie dla fanów Kr’shna Brothers.

 

Reedycje dwóch studyjnych wydawnictw, „Food for life, Spirit for Fuck” oraz „If…”, są doskonałą okazją aby przypomnieć ten znakomity zespół. Jarek „Shadok”: „Cieszy  niezmiernie mnie i pozostałych członków zespołu Kr’shna Brothers fakt jednoczesnej reedycji obu albumów. Ten pomysł pojawiał się w rozmowach z wieloma ludźmi  już od jakiegoś czasu. Czas chyba zatoczył koło, pojawił się odpowiedni wydawca (dzieki Metal Mind Productions!  🙂 i oto „If…” oraz „Food for life, Spirit for Fuck” znów ujrzą światło dzienne, przy tym „If…” nareszcie z należną mu ekspozycją. A dla tych co nigdy nie słyszeli Kr’shna Brothers pojawi się duża dawka kawałków za jednym razem. Lipiec 2011, hmmm… wydaje mi się, że to będzie bardzo dobry czas :)”

Obie płyty ukażą się 18 lipca w nowej remasterowanej wersji w wydaniu digipak.

Polecane

Share This