W Polsce nie ma wolności słowa


2009.08.14

opublikował:

W Polsce nie ma wolności słowa

Wczoraj na swoim blogu Doda odniosła się do medialnej wrzawy jaka wybuchła wokół jej wywiadu dla jednego z ogólnopolskich dzienników udzielonego na początku sierpnia. Oto co napisała:

W wywiadzie dla dziennika wyraziłam subiektywną opinię oraz uczciwy i realny dystans w kierunku Biblii, to moje zdanie i reakcja na zadane w rozmowie pytanie. Nie miałam zamiaru obrazić uczuć kogokolwiek ani tym bardziej nie obraziłam nikogo imiennie. NIE wygłaszałam swoich ideologii, NIE potępiałam innych opinii, NIE zmuszałam też do zmiany poglądów, z którymi się nie zgadzam, więc dlaczego wywiera się nacisk na mnie, jednocześnie obrażając moje przekonania…?!!!

Każdy w tym kraju może wyrażać swoje zdanie tak szczerze, na ile pozwala mu na to odwaga. Każdy w tym kraju ma takie same prawa i każdy w tym kraju jest równy. Nie ma równiejszych!!!

Tymczasem z tolerancją i respektowaniem zdania innego człowieka w Polsce jest jak z autostradami – dużo się o nich mówi, a ciągle ich nie ma.

Ja szanuję każdego człowieka bez względu jaką wyznaje wiarę. I mogę wybaczyć ludziom, gdy nie podzielają mojego zdania, lecz nigdy nie wybaczę, gdy nie mają swojego.

Każdy ma prawo wypowiadać swoje opinie – ja również je mam, dlatego zawsze zapytana będę je wyrażać bez względu na naciski i presje innych.

Reasumując – ta sytuacja utwierdziła mnie w przekonaniu, że w Polsce nie ma demokracji ani wolności słowa.

BĘDĘ Z TYM WALCZYĆ!!!

DODA

Ps. Co do TVP… no cóż… na szczęście jest kilka innych telewizji w tym kraju. I co najlepsze – bez opłat abonamentowych.

Zatem zapraszam do telewizji TVN w następny weekend na Sopot Festiwal 2009.

Tagi


Polecane

Share This