Warga: Mam na płycie numer, w którym naśladuje 18 raperów


2019.04.27

opublikował:

Warga: Mam na płycie numer, w którym naśladuje 18 raperów

Foto: P. Tarasewicz / CGMCreativeStudio

Premiera debiutanckiego albumu Wargi – „Pół serio”już 20 maja. Youtuber był naszym gościem w cyklu 1 na 1. W rozmowie o nadchodzącej płycie, Warga przyznaje, że nie będzie na niej raczej żartów, a większość tematów, które porusza, traktuje poważnie. Warga pochwalił się także, że na „Pół serio” znajdzie się kawałek, w którym rapuje w osiemnastu różnych stylach, naśladując różnych raperów.

„Mam na płycie numer, w którym robię osiemnaście czwórek, każda w innym stylu, innego rapera. Taki followupik pod względem stylówy, śpiewania, flow oraz słów, których najczęściej używa dany raper”.

Pytany przez Artura Rawicza czy nie boi się, że jakaś cześć z raperów, których będzie naśladował może nie zrozumieć żartu i mieć do niego pretensje, Warga przyznaje, że nigdy wcześniej nie miał takich problemów z przeróbkami cudzych kawałów.

„Mam taki cykl na kanale „Dosłowna parodia”. Biorę na przykład kawałek Szpaka i robię dokładnie to co się tam dzieje, jego stylem to śpiewam i wychodzi to fajnie. I ktoś mi od razu w komentarzu pisze – Ale cię Szpaku kurwa dojedzie… A potem Szpaku mi pisze – Stary to było zajebiste. Bardzo fajnie, że możesz się bawić moją muzyką. Możesz zrobić coś nowego, śmiesznego i oryginalnego. Podobnie było zresztą ze Smolastym” – mówi Warga.</

Warga – Pół Serio

Back to roots? Debiutancki rap-album Wargi to oldschool zahaczający o lata 2000-2003, z płynącym nowojorskim lub kalifornijskim bitem, co świadczy o przywiązaniu rapera do tradycji hip-hopu. Na krążku nie zabrakło jednak i nowoszkolnych, autotune’owych perełek, co z kolei ma prezentować otwarte podejście Wargi do świeżych rozwiązań w rapie.

Płyta nazywa się “Pól Serio”, bo – jak mówi artysta – nigdy nie jest w pełni poważny. Mimo tego, płyta nie jest robiona pół żartem, dlatego w tytule widnieje tylko jeden człon znanego powiedzenia.

Za wszystkie bity odpowiada TastyDope z TastyBeats, a za mix i mastering Nerwus. Skrecze i cuty ukręcił BlackBeltGreg, a niektóre refreny i jeden wspólny numer nagrany został wraz z żoną rapera – MishOn. Na płycie znajdzie się 17 kompozycji.

Polecane

Share This