Warsaw Challenge coraz bliżej


2011.04.23

opublikował:

Warsaw Challenge coraz bliżej

Pionierzy hip-hopu zagrają podczas tegorocznego Warsaw Challenge. Główną gwiazdą imprezy będzie istniejący od lat 80. De La Soul. Zagrają także najbardziej uznani wykonawcy polskiej sceny hiphopowej. Wszystko okraszone mistrzowskimi zawodami breakdance na światowym poziomie. Impreza organizowana przez m. st. Warszawa odbędzie się 7-8 maja w parku im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie.

Zbliża się kolejna edycja Warsaw Challenge – Otwartych Mistrzostw Warszawy w Breakdance. Wydarzenie w ciągu swojej siedmioletniej historii dorobiło się międzynarodowej sławy i uznania hip-hopowców na całym świecie. Główną nagrodą będzie Puchar Prezydenta m. st. Warszawy oraz milion groszy, a do walki o zwycięstwo staną b-boye z Brazylii, Finlandii, Francji, Polski, Rosji, Ukrainy i USA. To ścisła światowa czołówka.

Z roku na rok na Warsaw Challenge zapraszane są coraz lepsze ekipy – np. w tym roku będą m.in. Tsunami Allstars z Brazylii, odwiedzają nas też Amerykanie czy Rosjanie. Ekipy b-boyowe walą do Warszawy pociągami, samolotami, samochodami i autokarami, aby w pierwszy weekend majowy reprezentować godnie swoje ekipy i doskonale się bawić na Warsaw Challenge. Jestem zaszczycony tym, że mogę w tym roku wraz z Rufinem poprowadzić tę imprezę, zwłaszcza, że pierwszą edycję Warsaw Challenge wygrałem wraz z ekipą Ready To Battle – mówi Zajcew, b-boy, który w tym roku będzie współprowadził imprezę.

Warsaw Challenge to jednak nie tylko taniec. Przez dwa dni imprezy publiczność będzie miała okazję obejrzeć mnóstwo energetycznych koncertów: Tede, Parias, GrubSon, HIFI Banda, VNM i Chonabibe Soundsystem. Głównymi gwiazdami Warsaw Challenge będą De La Soul – pionierzy hip-hopu z USA, którzy grają od niemal ćwierćwiecza i są znani wszystkim pokoleniom fanów hip-hopu. Atrakcją wydarzenia będzie także koncert francuskiego zespołu Hocus Pocus grającego mieszankę hip hopu, jazzu, soulu i funku, koncertującego z użyciem żywych instrumentów, przez co porównywani są do The Roots czy A Tribe Called Quest.

Ostatni okres działalności HIFI Bandy jest dla mnie spełnieniem marzeń, bo występujemy na uznanych festiwalach, jak Hip-hop Kemp czy Warsaw Challenge. Renoma zespołów występujących na tych imprezach jest międzynarodowa i niepodważalna, a ich poziom i profesjonalizm sprawia, że wiele można się od nich nauczyć. Bardzo się cieszę, że możemy współtworzyć tę imprezę z takimi sławami, to jest coś wielkiego zarówno dla b-boingu, jak i dla sceny muzycznej. Warsaw Challenge to szansa pokazania ludziom niezwiązanym z hip-hopem, że to jest wspaniała kultura, tworzona przez ludzi, którzy poświęcają całe swoje życie na treningi czy próby muzyczne, aby wyjść na scenę i zrobić coś, co pozostanie w pamięci wielu osób na długo. Bardzo się cieszymy, że będziemy brać udział w Warsaw Challenge jako HIFI Banda i myślę, że każdy, kto może brać w tym udział, jest z tego powodu bardzo szczęśliwy – mówi Diox z zespołu HIFI Banda, który wystąpi w tym roku na Warsaw Challenge. Ciekawostką występu HIFI Bandy będzie udział żywych instrumentów.

Taki wykon ma dużo więcej energii, dzieje się znacznie więcej, niż podczas klasycznych koncertów z podkładami z pętli. Polecam Warsaw Challenge wszystkim, którzy będą mieli wolną chwilę aby zobaczyć występ HIFI Bandy, jak i wielu innych zespołów. Myślę, że będzie wysoki poziom jak co roku. Podczas poprzednich edycji nawet, jeśli nie grałem na Warsaw Challenge, uczestniczyłem jako widz i zawsze bardzo mi się podobało – dodaje Diox.

Warsaw Challenge to Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance organizowane przez miasto stołeczne Warszawa od 2005 roku. Co roku rywalizacjom b-boyów towarzyszą koncerty czołowych polskich zespołów oraz zagranicznych gwiazd. Dotychczas w warszawskim parku im. gen. J. Sowińskiego wystąpili m.in. Talib Kweli, Rahzel, Dilated Peoples, IAM, Jungle Brothers, Looptroop, Saian Supa Crew czy Ugly Duckling. Ubiegłoroczną edycję imprezy obejrzało ponad 20 000 fanów.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią De La Soul (USA), Hocus Pocus (Francja) oraz polscy wykonawcy: Tede, Parias, GrubSon, HIFI Banda, VNM i Chonabibe Soundsystem. W Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Breakdance o Puchar Prezydenta m. st. Warszawy walczyć będzie światowa czołówka b-boyów: East Side Bboys (Ukraina), Flow Mo (Finlandia), Killafornia (USA), Pockemon (Francja), Polskee Flavour (Polska), Ruffneck Attack (Ukraina), Top 9 (Rosja) czy Tsunami Allstars (Brazylia).

Warsaw Challenge

7-8 maja 2011

park im. gen. Józefa Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17, Warszawa

Polecane

Share This