Warsaw Challenge odwołany


2012.04.25

opublikował:

Warsaw Challenge odwołany

Impreza, odbywająca się od kilku lat w Parku Sowińskiego, nie dostanie dofinansowania z Urzędu Miasta. Ratusz wprowadził cięcia i przeznaczył pieniądze na strefę kibica Euro, która stanie na Placu Defilad.

„Zgodnie z decyzją Biura Promocji Miasta Warsaw Challenge 2012 jest ODWOŁANE. Powodem jest konieczność przesunięcia funduszy na organizację miasteczka kibica. Przykro nam tym bardziej, że udało się przygotować ciekawy line-up z paroma niespodziankami. Nie oznacza to końca cyklu imprez WCh, ale za wcześnie na rozmowy o kolejnym terminie imprezy”, można wyczytać na Facebooku WC.

Początkowo festiwal (koszt 800 tys. zł) ujęty był w budżecie strefy kibica. Gdy jednak koszta strefy wzrosły,


– Wielu artystów i tancerzy miało przyjechać spoza Polski, wiec trzeba było im zapewnić przeloty i nocleg. Na czas Euro ceny tych usług bardzo wzrosły, nawet trzykrotnie – powiedziała Katarzyna Ratajczyk z miejskiego biura promocji w rozmowie z TVN Warszawa. – Musimy patrzeć globalnie. Na co dzień potrzebujemy artystów mainstreamowych. Proszę pamiętać ze Warsaw Challenge w najlepszych czasach przyciągała pięć tysięcy osób. Przymierzając to do strefy, która pomieści 100 tysięcy, według nas bardzo silna i doceniana grupa hip-hopowa będzie mimo wszystko niszowa.

Polecane

Share This