Warszawa zasłuchana w muzyce Fryderyka Chopina


2018.05.14

opublikował:

Warszawa zasłuchana w muzyce Fryderyka  Chopina

fot. Radek Zawadzki

Ingolf Wunder zainaugurował 59. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Mieszkańcy Warszawy oraz turyści zachwyceni niezwykłymi interpretacjami, spędzili wspólnie niedzielne popołudnie w otoczeniu natury, zasłuchani w muzykę Chopina.

Owacjami na stojąco publiczność pożegnała Ingolfa Wundera, który swój występ zakończył Wielkim Polonezem Es-dur. Jego recital w połączeniu z niezwykłą aurą miejsca dostarczył wszystkim uczestnikom niesłychanych przeżyć estetycznych. Wielbiciele muzyki klasycznej i samego wykonawcy tłumnie podążyli, aby uścisnąć rękę artyście oraz zdobyć upragniony autograf. Równie liczną publikę zebrał o godz. 16.00  Radosław Sobczak, który zachwycił lekkością swoich interpretacji.

Nocny koncert

Dla wszystkich miłośników Koncertów Chopinowskich mamy nie lada gratkę. Już 19 maja o godz. 22.30 w ramach Nocy Muzeów, zapraszamy na nocny koncert przy pomniku Chopina. Zagrają: Piotr Orzechowski „Pianohooligan” – Laureat tzw. Oskara Jazzowego „Grand Prix Jazz Melomani” w kategorii „Nadzieja Melomanów” (2012) oraz Julia Łozowska – zdobywczyni nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach w tym m.in. Grand Prix, I miejsce oraz nagrodę specjalną dla indywidualności turnieju na XXII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej (Żagań, 2017), Grand Prix na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych”.

Moda na Chopina

W kolejną niedzielę 20 maja o godzinie 12:00 wystąpi Joanna Różewska, która otrzymała nagrody na wielu konkursach, a w 2010r. znalazła się w grupie siedmiu pianistów reprezentujących Polskę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. O godz. 16.00 swoją niezwykłą pasję do muzyki na utwory Chopina przełoży Edward Wolanin. Jest to pianista, który odniósł wiele sukcesów na konkursach krajowych i zagranicznych, a jego repertuar koncertowy obejmuje dzieła kompozytorów wszystkich epok. Bardzo chętnie koncertuje także jako kameralista, współpracując z wybitnymi artystami.

– Koncerty Chopinowskie to wizytówka Warszawy, która z roku na rok zdobywa nowych odbiorców. Szczególna atmosfera koncertów na długo zapada w pamięć słuchaczy. Koncert inauguracyjny przejdzie do historii, ponieważ artysta zawładnął emocjami słuchaczy w sposób absolutny. Tym razem przyroda i muzyka połączyły swoje siły i porwały publiczność, jak nigdy dotąd. Zauroczenie Chopinem i Warszawą sięgnęło apogeum.  – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Dla wszystkich melomanów, którym nie udało się wybrać na recital Ingolfa Wundera, organizatorzy przygotowali relację, która znajduje się tutaj.

Czekają nas jeszcze cztery koncerty live. Informacje na temat kolejnych streamingów podawane są na bieżąco na profilu Stołecznej Estrady www.facebook.com/StolecznaEstrada oraz Koncertów Chopinowskich www.facebook.com/koncertychopinowskie.

Koncerty finansowane są przez m.st. Warszawa.

Polecane

Share This