Widowisko muzyczne „Notre-Dame” powraca


2011.02.03

opublikował:

Widowisko muzyczne „Notre-Dame” powraca

Zainteresowanie widowiskiem muzycznym „Notre-Dame” bije wszelkie rekordy! Od czasu premiery w grudniu 2009 roku bilety wyprzedawane są na wiele tygodni przed planowanymi spektaklami, sale teatralne pękają w szwach, a zachwycona publiczność nagradza artystów owacjami na stojąco!

Dlatego postanowiliśmy ponownie wystawić koncertową realizację powieści Victora Hugo. 3 kwietnia 2011 w Krakowie i 7 kwietnia 2011 w Warszawie każdy, kto nie zdążył kupić biletów na ostatnie spektakle oraz wszyscy, którzy chcieliby raz jeszcze podziwiać tę wspaniałą muzyczną opowieść będą mieli ku temu okazję…

Partie Esmeraldy i Quasimodo były od lat muzycznym marzeniem czołowych polskich wokalistów. Singiel „Belle” w wykonaniu Garou został nominowany do tytułu Piosenka Wieku (Song of the Century), a angielska wersja Vivre (Live for the One I love) w wykonaniu Celine Dion zajęła stałe miejsce na listach przebojów europejskich radiostacji. Pamiętne wykonanie utworu „Belle” w 2002 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie na jednej scenie spotkali się Garou, Piotr Cugowski i Robert Janowski, odbiło się szerokim echem w pamięci widzów, a u polskich artystów zrodziło prawdziwą potrzebę zmierzenia się z tym repertuarem ponownie. Zainspirowani wyjątkową realizacją koncertową „Notre-Dame”, w reżyserii Ramunasa Marcinkusa, postanowiliśmy zaprosić go do współpracy z najbardziej utalentowanymi gwiazdami polskiej estrady.

Widowisko muzyczne „Notre-Dame” opowiada historię szpetnego dzwonnika, przygarniętego przez Claudiusa Frollo, archidiakona Katedry Marii Panny w Paryżu. Chłopak, zgodnie z nakazem swojego opiekuna, nie opuszcza katedry, jednak wciąż marzy o życiu pomiędzy ludźmi. Pewnego dnia, w trakcie dorocznego święta błaznów, za namową swoich jedynych przyjaciół, trzech kamiennych gargulców, opuszcza mury katedry, aby wtopić się w tańczący tłum. Podczas zabawy na Rynku, poznaje piękną Esmeraldę, w której zakochuje się bez pamięci…

Przejmująca historia dzwonnika Quasimodo, który o względy Cyganki walczy z przystojnym Febusem i … własnym opiekunem wzruszała już widzów we Francji, Belgii, Anglii oraz dalekim Las Vegas, w ostatnim czasie do grona jej wielbicieli dołączyli Polacy. Muzyka Cocciantego stworzyła już takie gwiazdy jak Garou, Patrick Fiori, Daniel Lavoie i Tina Arena.

Powstaje zatem projekt pełen poezji i pasji. Czeka Was zabawa, niezwykła przygoda i historia, która dzięki tętniącej barwami scenografii, dynamicznej akcji i cudownej muzyce zachwyca widzów w każdym wieku.

Widowisko „Notre-Dame” to niepowtarzalna okazja na spotkanie z artystami, którzy specjalnie dla nas zamienią się w Quasimodo, Esmeralnę i Frollo, pokazując nam nieznaną dotąd twarz i ukrywane pokłady wrażliwości.

Jeżeli chcesz poznać wzruszającą historię dzwonnika Quasimodo i pięknej Esmeraldy, posłuchać genialnych utworów Luca Plamondona i Richarda Cocciante w wykonaniu polskich wokalistów oraz podziwiać bajeczne kostiumy i scenografię przenoszącą widzów prosto do XV-wiecznego Paryża – nie możesz tego przegapić.

Obsada:

QUASIMODO – MARCIN KOŁACZKOWSKI

ESMERALDA – EDYTA KRZEMIEŃ

GRINGOIRE – MICHAŁ RUDAŚ

FEBUS – JANUSZ KRUCIŃSKI

CLOPIN – MARCIN MROZIŃSKI

FROLLO – PAWEŁ TUCHOLSKI

FLEUR-DE-LYS – PATRICIA KAZADI

3 kwietnia 2011 – Kraków, Auditorium Maximum

7 kwietnia 2011 – Warszawa, Sala Kongresowa

Warszawa: 07.04.2011r. godz. 19.00, Sala Kongresowa

Ceny biletów: 200zł, 170zł, 130zł, 100zł, 80zł, 60zł

Punkty sprzedaży:

Sala Kongresowa (022)656 72 99

Bileterie EMPiK (022) 222 06 05

Bileter CH Promenada (022) 611 39 39

SHORTCUT (022) 692 14 30

Sieć SELECTOURS (022) 652 06 35–36

Sieć Media Markt (022) 573 02 50

Sieć Saturn Planet (022) 591 82 52

Sieć RUCH (022) 552 13 13

Sprzedaż biletów w sieci:

www.ticketonline.pl

www.ticketpro.pl

Polecane

Share This